Pierwsza armia

Battlemaniak/ Maj 15, 2017/ News/ 0 comments

 

Swoją przygodę z wargamingiem zacząłem kupując pakiet startowy Age of Sigmar do spółki z kolegą. On preferował demony, a mnie przypadły do gustu złote zbroje prawych mężów z pod szyldu Stormcast Eternals. Taki był mój wybór. Wygrała zasada „więcej za mniej”. Ty nie musisz podejmować decyzji z perspektywy wagi pudełka. Wręcz przeciwnie. Najpierw przemyśl, jaki styl gry preferujesz. Nie musisz nawet zagrać, żeby to wiedzieć. Wypisz sobie wszystkie „za” i „przeciw”.

Może chcesz napierać do przodu nie ważne ile strzał i czarów przyjmujesz na klatę? A może wolisz zdecydowanie czarować niż walczyć w CC (close combat). Okopanie się na swoim terenie i czekanie na przeciwnika też jest wyjściem dla Ciebie? Czy jednak wolisz mobilność ponad wytrzymałość? Czy też chodzenia po mapie całą masą modeli (blobem) to taktyka dla Ciebie?

Te z pozoru proste pytania mogą okazać się kluczowe w momencie kiedy wydasz pieniądze i stwierdzisz, że jednak popełniłeś błąd. Oczywiście to nie problem jeśli masz ich za dużo. W przeciwnym razie, popytaj kolegów z większym doświadczeniem. Przejdź się do sklepów/miejsc gdzie się grywa. Popatrz, popytaj, a jestem pewien, ze znajdziesz sporo chętnych osób, które podpowiedzą Ci co z czym się je i odwrotnie.

Pamiętaj tylko, że wiele ludzi ocenia subiektywnie, więc też nie skacz w ogień bo „jeden gościu powiedział, że ta armia jest najlepsza bo” a, b, c i d. Odrób zadanie domowe, poczytaj blogi (choćby takie jak ten), dołącz do fanpejdży na FB, obserwuj. Popytaj sprzedawców, oni powinni mieć najszersze spektrum wiedzy na ten temat. Popatrz czy producent aktywnie wspiera daną rasę, czy są battletomy, które dają cały wachlarz możliwości, a inny gracze tylko spoglądają z zazdrością czekając już rok na „swój”.

Jedna zasada jest (czasem) nadrzędna, jeśli figurki się podobają, to bierz!* 😀
Tak czy inaczej, zabawa będzie przednia, powodzenia!

 

*Tylko wtedy kiedy nie będzie Ci żal $$$

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*