General’s War #5 – kolejna odsłona turnieju w Warszawie

Battlemaniak/ Czerwiec 27, 2017/ News/ 0 comments

Klub Adeptus Mechanicus zaprasza na piątą już odsłonę turnieju Age of Sigmar General’s War 5

Turniej odbędzie się 29.07.2017, w siedzibie klubu Adeptus Mechanicus Warszawa, Al.Krakowska 110/114 (google maps) teren Airbus Military EADS PZL. (na bramie mówimy, że kierujemy się do firmy Kromlech) Jest możliwość zaparkowania na terenie PZL. Poniżej mapka wskazująca budynek klubu: 

 

Tradycyjnie dla pierwszej trójki przewidziane są upominki, które sponsorują:

 oraz  

 

W co gramy:

Gramy w Age of Sigmar! na zasadach „Pitched Battles” oficjalnego General’s Handbooka, Battletomów i FAQ. 

Rozpiski przygotowujemy (najlepiej korzystajac z oficjanlych aplikacji) na 2000pkt !!!!

Obaj gracze mają prawo do sprawdzenia rozpiski oponenta przed rozpoczęciem gry. Rozpiski wysyłamy też wcześniej razem ze zgłoszeniem na adres: unclekyoshi@gmail.com. Gramy losowe 3 różne scenariuszy z General’s Handbook, każda runda trwa trwa 2,5 godziny. W przypadku skończenia się czasu, liczy się punktacja zastana w chwili “wybicia gongu”. W przypadku nie podania punktacji po zakończeniu czasu wpisany zostanie remis. Nie gramy o złote kalesony, chodzi o zapewnienie równych i sprawiedliwych warunków dla wszystkich graczy. 

Punktacja:

Major victory – 20 – 0
Minor victory – 15  – 5
Remis – 10 – 10 
Walkower = 15 – 0

Pomalowana w 100% armia = 2 punkty

Dodatkowo, za każde pełne 100 punktów pokonanych jednostek przeciwnika przyznawany jest punkt, który każdy z graczy dolicza do swojego wyniku. Ostateczny wynik stanowi suma punktów scenariusza i punktów za pokonane jednostki wroga. Uwaga! Punktację liczy się za model, nie za cały oddział. Tak aby zniwelować różnice między armiami opartymi na hordach a tymi gdzie gra 10 modeli. Przykładowo:

Zdobyłem Minor victory, czyli zdobyłem 15 punktów za scenariusz. Następnie zabiłem przeciwnikowi Lorda na Mantikorze za 300pkt, 10ciu Chaos Warriorów za 180 pkt oraz 5ciu z 10 Knightów za 400pkt. Za zabite jednostki zdobyłem zatem 300+180+(400/2) = 580 punktów. To dzielimy na 100 i zaokrąglamy w dół, czyli 5 punktów za pokonane jednostki dopisuję do swojego wyniku. 

Czym gramy:

Jak już kiedyś pisałem, nie gramy ziemniakami! Zdając sobie sprawę, że jest to tylko hobby nie wymagamy natomiast pełnego WYSIWYG, dopuszczalne są proxy w granicach zdrowego rozsądku, dopuszczane są modele Forge World oraz modele konwertowane. Pełne malowanie armii nie jest wymagane, ale gracz, który takowe wykonał, na starcie turnieju otrzymuje 2 dodatkowe punkty. Wymagane są własne przybory do grania – kostki, miarka, rozpiska, warscrolle. W przypadku przygotowania własnych terenów użytkowych typu Sylvaneth Wyldwood, trzeba zachować oryginalne rozmiary. 

Plan dnia:

Przygotowanie i rejestracja 10.00-10.30
Pierwsza bitwa: 10.30 – 12.00
Druga bitwa: 12.30 – 15.00
Trzecia bitwa: 15.15 – 17.45
Wręczenia nagród

Zapisy:

Zapisujemy się przesyłając rozpiskę na adres mailowy unclekyoshi@gmail.com. Rozpiskę można wymienić pod warunkiem wcześniejszego zgłoszenia. W przypadku nieparzystej liczby graczy, lub wyczerpania limitu 20 miejsc decyduje kolejność zgłoszeń. Każde zgłoszenie będzie potwierdzone. 

Obowiązuje wpisowe: 25pln

Możliwa jest przedpłata na konto:

10 1020 5561 0000 3902 0001 1585 – Jan Mejor; koniecznie z dopiskiem GW5 – Imię i Nazwisko

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*