Age of Sigmar: Blightwar

UncleKyoshi/ Wrzesień 6, 2017/ News/ 2 comments

Ostatnie miesiące to istny potop nowości dla fanów Age of Sigmar. Dostaliśmy kilka nowych starterów, nowy podręcznik w kilku wersjach i masę pomniejszych dodatków, w tym zestaw 100 czaszek do wycięcia z wyprasek! Do tego wszystkiego dochodzi również zestaw Blightwar, który chciałbym bliżej omówić.

Ten niemały zestaw to rozwinięta wersja pierwszego startera z premiery Age of Sigmar. Tym razem siły dzielnych rycerzy Sigmara zetrą się w boju z paskudnymi, zmutowanymi wojownikami Nurgla. Pierwszy zestaw startowy pochodzi z czasów gdy w Age of Sigmar nie obowiązywały punkty, nie było zdolności dla armii, batalionów, wyposażenia dla bohaterów. W nowym mamy już to wszystko a nawet więcej, bo dostajemy specjalne „kółko zarazy” dla jednostek Nurgla.  Jak to wychodzi od strony opłacalności tego zestawu jeżeli zależy nam na samych figurkach? W cenie 475 polskich złotych dostaniemy dwie unikalne postaci:

– Horticulous Slimux – to taki herald Nurgla jadący do bitwy na przerośniętym ślimaku.

Slimux

Zasady

– 1 x Neave Blacktalon – pierwszy żeński bohater w armii wojowników Sigmara

Zasady

– 10 Plaguebearers of Nurgle (katalogowa cena GW 88pln)
– 3 Nurglings (katalogowa cena GW 75pln)
– 3 Plague Drones of Nurgle (cena GW 175pln)

– 3 Vanguard-Raptors (katalogowa cena GW 115pln)
– 3 Aetherwings (katalogowa cena GW 115pln)
– 3 Vanguard Palladors (katalogowa cena GW 175pln)
– 5 Vanguard-Hunters (katalogowa cena GW 190pln – za 10tkę)

 

Matematyka podpowiada zatem, że dostajemy coś, co normalnie kosztowałoby nas ponad 1000 złotych! Mimo konieczności wysupłania prawie pół tysiąca złotych jest to w tej chwili jedna z najlepszych ofert cenowych GW. Nie muszę dodawać, że zawsze można się zestawem podzielić ze znajomym, a wtedy dostajemy bardzo fajną armię w cenie 250 pln, czyli w cenie znanych nam już starterów dla pojedynczych armii. W przypadku Nurgla jest to niemal ten sam zestaw z dodatkiem wspomnianego już Slimuxa. Jeżeli chodzi o armię Stormcast’a to jest to bardzo fajne rozwinięcie ich zestawu startowego.

Podsumowując – zestaw godny polecenia zwłaszcza dla grających Stormcast’ami z kolegą chętnym zacząć zbierać armię Nurgla.

 

 

 

2 Comments

  1. Podobają mi się wyliczenia cenowe. Myślałem, że ten zestaw mógłby być tańszy (podobnie jak startowy…) A tu się okazuje, że to okazja. AoS jest jednak bardzo kosztowny.

    1. Samo wejście na 1k Matched play nie jest drogie względem „starych czasów”. Jak się rozejrzymy za grą turniejową powyżej tego limitu to jest gorzej 😀

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*