Co w trawie piszczy? Październik ’17

Battlemaniak/ Październik 6, 2017/ News/ 0 comments

Czołem! W ostatnim miesiącu na pewno zauważyłeś/aś, że jestem nieco mniej aktywny. Stało się tak, ponieważ, „życie” dopadło mnie w swoje szpony i zabrakło czasu na wiele rzeczy w tym także na hobby i prowadzenie bloga. Do tego także dłuuuugo wyczekiwany urlop (bussiness&pleasure) i tak się nawarstwiło.
Teraz mamy październik i powoli wszystko będzie wracało do normy. Oprócz regularnych wpisów, będzie także sporo niespodzianek! Serio, sam nie mogę się doczekać 😀

Tyle tytułem wstępu, przejdźmy zatem do konkretów.

W tym roku mieliśmy sporo publikacji ze strony Games Workshop odnośnie różnych sposobów gry naszymi ulubionymi figurkami. Począwszy od Skirmish, przez Path to Glory, a skończywszy na Generals Handbook 2017. Ostatnia pozycja dostarczyła nam sporo treści do przetrawienia jeśli chodzi Matched Play przede wszystkim. Oczywiście nie zapominamy o trybie narratywnym czy open. Co więcej, jeśli chodzi o nasze polskie realia, jestem gotów zaryzykować stwierdzenie, iż właśnie te dwa typy rozgrywki będą przybierały na popularności.

Wkrótce sam się o tym przekonasz 🙂

Czy to znaczy, że będzie mniej turniejów rozgrywanych w Matched Play? Niekoniecznie, po prostu Age of Sigmar jest na wschodzącej fali, która ani myśli opadać! Nie pozostaje nam nic tylko się cieszyć, że przybywa nam graczy, z którymi można się zmierzyć lub „pokulać” dla czystej zabawy.

Daleko nie szukając. Naprawdę wiele osób zainteresowało się skirmishem, ale i opcja Path to Glory jest mocno rozważana przez nowych fanów świata warhammera. Tak się dzieje ponieważ próg wejścia znacznie spadł. Nie trzeba już armii za minimum 2000 PLN, aby w ogóle mieć szanse na grę.

Niektóre sklepy oferujące produkty GW organizują wydarzenia, w celu przybliżenia, tym zdecydowanym lub jeszcze nie, uniwersum jakim jest Age of Sigmar.

Odbywają się także nauki malowania, gdzie możemy skorzystać z farbek i cieszyć się czasem poświęcanym na hobby. Istnieje także opcja nauki w większym gronie i jednocześnie możliwość podglądania bardziej doświadczonych kolegów. Popieramy takie inicjatywy! Im nas więcej tym lepiej.

Celowo nie wspomniałem o wydawanych planszówkach, gdyż są to już rozgrywki zupełnie innej kategorii. Na ten moment skupiam się na „czystej” grze przy stole.
Uważam, ze jest to najlepszy czas na „wejście” w świat bitewniaków sygnowanych logo Games Workshop.


Wkrótce, możesz wypatrywać na horyzoncie kolejnych wydarzeń z zacięciem niekoniecznie typowo turniejowym, gdzie liczą się punkty przede wszystkim. Na pewno pod koniec jesieni będzie można wziąć udział w wydarzeniu jakiego dotąd nie było. Będzie ono także pierwszym pod patronatem Battlemanii!
Możesz być pewien, że emocji nie zabraknie. Na te chwilę nie mogę więcej zdradzić. Trzymaj rękę na pulsie w nadchodzących tygodniach.

Patrząc nieco w kierunku czystego Matched play pod koniec mamy dwa wydarzenia – Macki i General’s War #8. W imieniu organizatorów serdecznie zachęcam do wzięcia udziału. Szczególnie, gdy nie masz jeszcze za dużo doświadczenia. To doskonałe okazje do ogrania się i podglądania doświadczonych graczy.

Czas na odrobinę trybu Path to Glory. Co prawda Tales of FGB Warlords już ruszyło i nie można już dołączyć do zabawy. Nie mniej jednak uważam to za jedną z ciekawszych opcji. Szczegóły możesz sprawdzić na oficjalnej stronie wydarzenia, zachęcam do lektury.
Będzie to rozciągnięta na najbliższe pół roku, zapierająca dech w piersiach opowieść o czempionach Mortal Realms. Postanowiłem wziąć udział w tej przygodzie. Na łamach Battlemanii przewiduje systematyczne, narracyjne publikacje. Tak, abyś mógł śledzić poczynania żądnego władzy i sławy, (być może) przyszłego Generała armii Tzeentch – Enoza. Jak się zakończy ta historia, czas pokaże, a wprowadzenie ukaże się lada dzień!

Będzie się działo! 🙂

 

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*