Shadespire już za tydzień!

Battlemaniak/ Październik 13, 2017/ News/ 0 comments

Już za niedługo na sklepowych półkach pojawi się najnowsze „dziecko” Games Workshop – Warhammer Underworlds: Shadespire! Pamiętasz jak pod koniec marca GW wrzuciło oficjalną informację na temat tej planszówki? Od tamtej pory wielu z nas czekało na premierę. Jedni przebierając nogami, drudzy zgrzytając zębami 😀
Liczyliśmy na prawdziwą bombę z nowymi figurkami. Jak będzie tak naprawdę? Zastanawiałes się czy oczekwiania po zapowiedziach zostaną spełnione? Ja tak! Jeśli sam chciałbyś przekonać się na własnej skórze i co więcej, wypróbować ten tytuł w dniu premiery, jest ku temu idealna okazja. Klub FGB organizuje swego rodzaju dzień otwarty z okazji premiery. Przyjdź i zagraj, zmierz się ze znajomymi. Ponoć Shadespire dostarcza dużo atrakcji. Michał Skublicki z FGB przybliży Ci nieco bardziej czego możesz spodziewać się po samej rozgrywce:

Warhammer Underworlds: Shadespire w trzech słowach? Szybki, taktyczny, przyjemny! Coś więcej? Rozgrywka nie zajmuje więcej niż godzinę (za pierwszym razem, po kilku grach potyczka zajmuje ok. 30 minut!). Rozgrywa się 3 tur po 4 aktywacje każda, w sumie 12 ruchów w ciągu całej rozgrywki! Planszę możecie zabrać w podróż, wrzucić do torby lub plecaka.
Do tego kilka figurek i talia kart – idealne na długą przerwę lub szybką grę w klubie „na spontanie”. Sam z pewnością wykorzystam go do wkręcenia w hobby moich znajomych, których przeraża skala bitewniaków!
Nie budujemy bandy, skład drużyny zawsze jest ten sam! Zabawa zaczyna się ze złożeniem talii zadań (które realizujemy w czasie gry), oraz bonusów (które aktywujemy w czasie rozgrywki). Dzięki temu żadna z rogrywek nie będzie taka sama, a nawet z idealnymi rzutami, wygrana nie jest przesądzona, gdy na ręku nie ma odpowiednich misji!
Wspominaliśmy o 12 aktywacjach na grę – tu nie ma miejsca na nieprzemyślaną decyzję, bo może nas to kosztować wygraną! I wiecie co? To jest świetne! W klubie graliśmy już kilka potyczek na zestawie startowym i każdy z nas może śmiało powiedzieć że to będzie hit. Z niecierpliwością czekamy na premierę, aby samemu dorwać swoje pudła i zacząć grać! A jakie są nasze plany w związku z Warhammer Underworlds? Grać, grać i jeszcze raz grać! Gotowy egzemplarz czeka już teraz na chętnych do testowania i nauki gry! Z pewnością nie zabrakie u nas cyklicznych eventów z nim związanych, ligi oraz rzecz jasna regularnych turniejów – jest to świetna kompetytywna i zbalansowana gra, w której odnajdą się zarówno weterani bitewniaków, jak i osoby, które po prosu chcą się dobrze bawić przy kolejnej perełce od Games Workshop!

Jeśli masz jakieś pytania, śmiało kieruj je prosto do organizatorów poprzez klubowy fanpage.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*