Warhammer Underworlds: Shadespire – Pierwsze wrażenia z gry!

Battlemaniak/ Październik 20, 2017/ News, Recenzje, Relacje/ 1 comments

Wczoraj podczas krótkiej wizyty w klubie postanowiłem spróbować swoich sił przy najnowszym tytule Games Workshop. Udało się również nakręcić kilka ujęć z samej wizyty.
(film – nie wiem jakim cudem spadła jakość przy eksporcie, jeśli wiesz, napisz proszę PW – będę wdzięczny!)

 

W sumie po dziesięciominutowym wprowadzeniu (dzięki Shiro!) miałem już jako taki pogląd na grę i mogłem zaczynać. Pierwsza partia trwała pół godziny, a dzięki Oskarowi (był moim przeciwnikiem, któremu również dziękuję za cierpliwość ;)) czas ten upłynął bardzo szybko. Prowadzony za rączkę, zgłębiałem tajniki rogrywki i już wtedy zastanawiałem się jak będzie wyglądała następna potyczka. Dosłownie wciągnąłem się w świat „Underworlds”.
Ciekaw jestem tylko ile frakcji będzie docelowo dedykowanych tej grze. W moich oczach jest to pozycja z naprawdę dużym potęcjałem. Jest w swojej mechanice podobna do Blood Bowl. Dla tych, którzy są zaznajomieni z tym tytułem na pewno nauka gry zajmie mniej czasu.

Pros:
– szybkość rozgrywki – razem z nauką gry 1 partia to ok 35min
– w ogole nie trzeba mieć farbek, ani żadnych umiejętności modelarskich
– mega prosta i zarazem złożona mechanika: proste i jasne zasady, a jednak trzeba główkować podczas gry głównie przez dodatkowe karty
– jest to gra , którą jak już się ogarnie po 2 potyczkach, bedzie tylko cieszyła
– tytuł z naprawdę dużym potencjałem
– zapowiedziane dodatki w postaci kolejnych frakcji (szkiele!)
– zacięcie turniejowe!
– dobry balans (jak na razie tylko SCE vs Khorne, ale kolejne frakcje niebawem)

Cons:
– może okazać się zbyt prosta dla naprawdę zagorzałych wargamerów
– szkoda, że nie da się ustawić planszy w literę L, jedynie roszady rownolegle – to już jest czepianie się
– myśle….
– nic już więcej nie wymyślę 🙁

Podsumowanie w trzech słowach to: łatwa, szybka i przyjemna. Po jednej partii automatycznie chcesz zagrać kolejną. Bez dwóch zdań będzie to w przyszłym roku mocna turniejowa pozycja i wcale się nie zdziwię jeśli już teraz Games Workshop ma w planach ogłoszenie flagowego turnieju z serii „Grand Tournament” z tą grą w roli głównej. Zapewne czekają tylko, aż wyjdą wszystkie frakcje. W końcu musimy mieć jakieś pole manewru, a nie ciagle tylko Eternals vs Khorne 😉 Bardzo przystępna cena sprawia, że zdecydowanie przychylniej patrzy się w kierunku Shadespire oraz potencjalnych rozszerzeń. Czekam na więcej!

Tym czasem przypominam, że w FGB najbliższa Sobota (jutro!) będzie pod szyldem Shadespire! Śmiało rezerwuj czas i stół wbijając na fanpage klubowy. Spróbuj swoich sił!

1 Comment

  1. Ja kupuję, tak po prostu 🙂 to kolejny zadowolony gracz więc coś w tym musi być.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*