Firestorm – The Living City

Jajan/ Październik 27, 2017/ Narrative Play, News, Uncategorized/ 0 comments

Minęło już trochę czasu od publikacji dodatku kampanijnego Firestorm. Jeszcze przed jego wydaniem pisaliśmy o nim TUTAJ. Na polskim podwórku na ten temat cisza…

Jednakże GW wypuściło ostatnio artykuł Tonego – twórcy używanego przez wszystkich Warscroll Buildera. Tony, jak można przeczytać w artykule, zaczął budować armię z Living City. Coś dzwoni? Tak tak, jest to jedno z miast, o które toczyły się walki podczas kampanii Season of War w wakacje 2016 roku.

Living City to miasto zamieszkałe przez różne frakcje z Sojuszu Porządku (Order): Stormcast Eternals, Sylvaneth, Wanderers oraz Dispossessed. Jest to miasto pochłonięte przez naturę, silnie oparte o klimat Sylvaneth – pełne drzew, lasów, zagajników i innych fantastycznych (i prawdopodobnie równie niebezpiecznych!) roślin.

Armia Tonego, dzięki pochodzeniu z Living City, otrzymuje allergiance ability o nazwie „Hidden in the Shadows”. Umiejętność ta pozwala na wyjście dowolnych oddziałów z krawędzi stołu lub z terenu Sylvaneth Wyldwood.

Jesteś klimaciarzem? Wojownicy z Living City całe życie spędzają wśród natury, oraz ze stworzeniami z frakcji Sylvaneth. Nie dziwi więc nikogo, że aelfy, duardiny, a nawet ludzie nauczyli się sztuki zasadzek czy ukrywania wśród drzew. Jakże klimatyczne są więc takie ukryte oddziały, wprowadzenie zasadzki w scenariuszu i specjalne dopisanie do tego historii stojącej za powodem napaści, czy zdarzeń, które do niej doprowadziły?

Może jesteś turniejowcem? Zdolność specjalna armii pozwala wielu „nieruchliwym” jednostkom Orderu na gigantyczną mobilność poprzez drop z dowolnej krawędzi lub lasu Sylvaneth. Ciężka krasnoludzka piechota pojawiająca się na środku stołu w lesie (w coverze!)? A może elfy wychodzące z krawędzi stołu, aby ostrzelać Twoje oddziały? Powiem więcej! Horda Wolnych Ludzi (Free Peoples) wychodząca z krawędzi stołu lub lasu (chociaż w lesie trudniej ich zmieścić) i wypalająca z muszkietów/kusz/militia weapons?
Pamiętajcie, że można połączyć tą umiejętność z Treelord Ancientem, który to może przyzywać lasy. A więc pojawia się przed Tobą las, a następnie w tym magicznym lesie pojawiają się ukryci żołnierze!
Należy też sprawdzić wording umiejętności, bo jeżeli nie ma napisane „wholly within” to możliwe będzie wystawienie congo-line z jednym ludkiem stojącym na krawędzi/w lesie.

A może jesteś po prostu zwykłym graczem. Living City wprowadza trochę urozmaicenia w grze. Jeśli nie podoba Ci się umiejętność ogólnego Orderu, a nie chcesz ograniczać swojej armii do jednej tylko frakcji, to wykorzystaj Living City.

Co myślisz o tej dodatkowej zasadzie, a co o wszystkich umiejętnościach z Firestorm?
Czy Twoim zdaniem są niezbalansowane? Może uważasz, że nie powinny być stosowane na turniejach?
A może z chęcią wykorzystasz je w swojej kampanii, narracyjnej bitwie albo klimatycznym scenariuszu?

Koniecznie podziel się opiniami w komentarzach!

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*