Podcast #1 – Michał „Misza” Paduch jako gość specjalny!

Battlemaniak/ Listopad 6, 2017/ Matched Play, News, Podcast, Relacje, Wywiady/ 6 comments

Jest mi niezmiernie miło zaprosić Cię na premierowy podcast Battlemanii!
W pierwszym odcinku poruszamy kilka kwestii dotyczących niedawno rozegranego turnieju – Macki. Czeka na Ciebie ogromna dawka wiedzy, ponieważ Michał dzieli się z nami swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami nt. gry Disciples of Tzeentch – batalionem Changehost (rozpiska TOP3 na największych turniejach w UK). Zdradza On swoje słabe i mocne strony. Ponadto dowiesz się jak przebiegały jego bitwy podczas turnieju, gdzie popełnił błędy oraz jakie wyciągnął wnioski.
Jeśli jesteś fanem AoS, nie możesz tego przegapić!

> Tutaj znajdziesz rozpiskę Michała <

Zapraszamy:

0.00 – Krótkie podsumowanie Macek
3.37 – Armia Tzeentcha Michała „Miszy”
26.55 – Kontry na Changehost
34.49 – Opis przebiegu bitew Miszy na Mackach
69.58 – Podsumowanie bitew
78.07 – Turniejowe podejście, porady
81.50 – Co dalej?

6 Comments

 1. Bardzo fajny wywiad. Changehost brzmiał dość strasznie po samym czytaniu warscrolli i The Grand Alliance. Teraz jak wiem już trochę więcej jak to działa od kuchni brzmi mega przerażająco… 😱

  Ciekaw jestem jednak dwóch rzeczy. Pierwsza to jak mogłaby wyglądać rozpiska Tzeentcha na Arcanitach. Michał mówił że mogą być potężnie w dwóch unitach po 30 w obecnym handbooku. Biorąc pod uwagę fakt, że GW na święta wypuszcza całkiem ładny box arcanitow, jakich bohaterów można by dobrać do 60 tzaangorow i jakimi zakleciami poza Mystic Shield ich wesprzec, albo jakich batalionów użyć? Drugą rzecz która mnie interesuje to opinia Michała na temat jednostki 30 Liberatorow w batalionie Vanguard Wing? Czy jest to coś co może zagrozić Changehostowi?

  Pozdrawiam

 2. Hej, Mandos. Zdecydowanie musisz mieć Tzaangory. Kwestia sporna, czy akurat 30, a nie 20, skoro rzadko kiedy wprowadzisz wszystkie do combatu, ale według mnie ostatnia dziesiątka za 90 punktów to super sprawa. Battleline dopychasz Pinkami albo Maruderami, Akolitów możesz sobie darować. 9 Skyfires to jasna sprawa. Bohaterów jest całkiem sporo ciekawych, ale i tak zawsze bierz Wronę jako generała ze zwiększonym zasięgiem dispela, artefakt dowolny ale polecam Wellspring of Arcane Might. Potrzebujesz też Szamana, być może nawet 2, w zależności od ilości strzelania w miejscu gdzie grasz, zawsze dobry jest też Gaunt Summoner. Bataliony są raczej kiepskie, jeżeli już bym brał jakikolwiek, to Tzaangor Coven, ale to kwestia mocno sporna. Lore jest również raczej taki sobie – Glimpse the Future jest ok, Treacherous Bond jako takie no i Bolt, ale to wiadomo. Dobry byłby Shield of Fate, ale prawda jest taka, że nie chcesz trzymać DD tylko po to, żeby mieć przerzuty. Ale jak nie będziesz mieć nic innego do wzięcia, to można pomyśleć. Inni bohaterowie, którzy zasługują na uwagę to Ogroid i Curseling, ale są mocno sytuacyjni.

  Zupełnie innym podejściem jest Skyshoal Coven i spamowanie dysków. Po nerfach nie jest to już tak mocne jak kiedyś, ale nadal jest to ciężki orzech do zgryzienia dla niektórych przeciwników.

  Co do Vanguard Wing, to mi osobiście wydaje się, że nie jest to coś niesamowitego. Może napsuć krwi, ale przy dobrym rozstawieniu i zablokowaniu miejsca Brimkami, nie ma szans, żeby ci Liberatorzy coś zrobili. Dodatkowo bezproblemowo możesz wyjść z combatu używając swapowania.

  Pozdro!

  1. No zainspirowałes mnie do zbierania Tzeentcha, a jeszcze ten świąteczny box… Pewnie zacznę z oddziałami 30 i 10 Tzaangorow.

   Dzięki wielkie i pozdrawiam również ☺

   1. Oho, kolejny OTzeentchowany 😀

 3. Dziekuje za wspomnienie z imienia ! Powodzenia w grach i widzimy sie niedlugo 😀

  1. Akurat naszą grę będę pamiętać jeszcze długo. Do zobaczenia w Sosn… Katowicach! 😀

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*