General’s War #9 – podsumowanie

UncleKyoshi/ Grudzień 11, 2017/ General's War, Matched Play, News, Relacje, Turnieje/ 2 comments

Ostatni w tym roku General’s War za nami. Skład tym razem kameralny. Na koniec odwiedzili nas jednak młodzi adepci i wszystko wskazuje na to, że za rok, za dwa będziemy mieć kolejne pokolenia graczy na General’s War. A poniżej o tym co działo się na samym turnieju. 

Po pierwsze, zgodnie z planem zagraliśmy trzy konkretne scenariusze: Scorched Earth, Duality of Death oraz Total Conquest. Zwłaszcza ten ostatni nie należy do popularnych i na zakończenie roku miał wprowadzić trochę odmiany. Sposoby na mierzenie strefy rozstawień każdy stół miał chyba inne, ale ostatecznie wszyscy sobie z tym poradzili bez problemów. Sam scenariusz mocno promujący armie z dużą liczbą modeli i oddziałów oraz zmuszający do większej mobilności. Rekordowa liczba zabitych modeli padła jednak w pierwszym scenariuszu. I na 8 walczących armii zginęło w sumie 8910 punktów. Ponad 1000 punktów na armię. Wychodzi na to, że możliwość przejęcia znacznika przeciwnika i spalenia go za dodatkowe VP jest na tyle kusząca, że warto poświęcić na to kilka swoich oddziałów. 

This slideshow requires JavaScript.

Na turniej dotarło ostatecznie ośmiu graczy. Ich rozpiski dostępne są w zbiorczym: Rozpiski. Pośród tych ośmiu zapaleńców znalazł się też jeden debiutant z armią Demonów Tzeentch’a. Co taka armia potrafi omawiane było na ostatnim podcaście z Michałem „Misza” Paduch. I tradycyjnie okazaliśmy się gościnni i debiutantowi pozwolono zgarnąć laury pierwszeństwa. Tak przynajmniej należy sobie tłumaczyć kolejną armię Tzeentch’a na pierwszym miejscu. A tak na poważnie do gratulacje dla Michała Suchacza! Myślę, że kilka osób już czeka na rewanż!

Pełna klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

 

Na zakończenie podsumować należy też prowadzony od początku roku ranking General’s War. Niezaprzeczalnym zwycięzcą i mistrzem w 2017 roku został Łukasz Krokos ze swoimi Sylvaneth’ami. Tym razem miejsce tuż za podium, ale determinacja oraz dwukrotne zwycięstwo w turniejach General’s War zdecydowały o pozycji lidera.

A tak prezentuje się pełna tabela rankingu General’s War:

Na zakończenie pragnę podziękować wszystkim uczestnikom, wszystkich dotychczasowych edycji General’s War! To Wy tworzycie ten niepowtarzalny klimat dla którego chce się wracać i organizować kolejne wydarzenia. Dziękuję załodze Battlemanii z Kamilem Nowakowskim na czele, bez którego scena Age of Sigmar nie rozwijałaby się w takim tempie. Podziękowania także należą się sponsorom fundującym fajne nagrody i wspierającymi nas logistycznie w postaci sali: Kromlech (Liwan!), FGB oraz Merfolk.

Acha … w najbliższym czasie możecie spodziewać się garści statystyk oraz naprawdę niezłej bomby w postaci wieści o  General’s War #10.

2 Comments

  1. Ja osobiście chcę podziękować graczom za wyrozumiałość i niedociągnięcia w tym turnieju z jej strony. Ponadto chcę podziękować Janowi za organizację turnieju i za wspólne miłe chwile z wszystkimi którymi miałem okazję zagrać.

  2. Fajnie przeczytać raport! Też mam nadzieję, że do hobby będą napływać nowi adepci.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*