General’s War – podsumowanie roku 2017

UncleKyoshi/ Grudzień 29, 2017/ News, Relacje/ 2 comments

I to by było na tyle… jeśli chodzi o rok 2017! Co działo się, co udało się i co dalej? O tym poniżej, a na dodatek garść statystyk w podsumowaniu roku z General’s War.Rok zaczynałem skromnie, po namowach Maćka „Liwana” zorganizowałem pierwszy General’s War w warszawskim klubie Admech. Skończyło się to tym, że zamykam rok na 9-tej edycji! W ich trakcie rozegraliśmy dokładnie 300 meczy początkowo na 1500 punktów, a od 5-tej edycji na 2000. Łącznie to daje ponad 708 godzin czystego grania. Doliczyć należy przerwy na żarcie, podliczenie punktów, ogłoszenie wyników itp. W rozgrywkach wzięło udział łącznie 100 armii dowodzonych przez 32 graczy. 

Punktem zwrotnym było nawiązanie współpracy z Kamilem i Jankiem, czego efektem było przejście na 2000 punktów oraz rekordowa frekwencja 20 graczy na General’s War #5. Dla mnie osobiście był to niesamowicie ważny kop energii i motywacji od graczy, bo po nieudanej próbie z tworzeniem forum trochę jej zaczynało brakować.

W trakcie rozmyślania nad pomysłami na kolejne edycje powstał pomysł rankingu podobnego do tego ze starych forum WFB 8 edycji, gdzie każdy turniej byłby zgłoszony i punktowany, a w ostatecznym rachunku wyłaniany byłby mistrz. Taki ranking w formie analogowej istnieje dla wydarzeń z serii General’s War. Wersja bardziej online pomału powstaje i może niedługo dostanie url. Na tę chwilę wyłoniony został mistrz 2017 roku serii General’s War: Łukasz Krokos grający swoją armią Sylvaneth. Wziął udział w  7 edycjach, zdobył łącznie 150,5 punktu w rankingu. Daje to średnią 21 punktów na turniej. Osiągnął przy tym średnią 2840 KP(kill points) na turniej. Dwukrotnie zajmował pierwsze miejsce.

Garść statystyk:

 


Najpopularniejsze sojusze na General’s War. Unknown to informacje zagubione w czasie i przestrzeni. Nie wycinam tego, aby nie zakłamywać wykresu. Organizując pierwsze turnieje i zapisując wszystko na kartkach nie sądziłem, że będę jeszcze do tego wracać i nie wszystko się zachowało.

 

Najpopularniejsze armie na General’s War. Armia jest brana po użytym w rozpisce Allegiance.

 

Łączna liczba punktów zdobytych przez dany sojusz w rankingu General’s War. Zaokrąglamy do pełnych %, więc 0 to tak naprawdę ok 0.3% dla tych kilku nierozpoznanych armii z pierwszych dwóch wydarzeń. Najmocniejszym sojuszem na General’s War jest niepodważalnie Order, który zgarnął niemal tyle punktów co trzy pozostałe.

 

 

Łączna liczba punktów zdobytych przez konkretne armie w rankingu General’s War. Tutaj królują Sylvaneth. Wynik mistrza 2017 roku znacznie się do tego przyczynił. Bardzo dobry wynik Death oraz Stormcastów to depcząca mistrzowi po piętach liczna konkurencja. Armie Tzeencha zdobyły 5%, ale biorąc udział tylko w dwóch turniejach!

 

 

A tu bonus. Powyższy wykres uwzględnia dane z edycji #4-9.
Średnia liczba „Kill points” na turniej dla poszczególnych armii. Od razu widać, że jest tu pewna dysproporcja i Tzeentch mocno się wybija. Z obserwacji w Age of Sigmar jest pewna tendencja, że nowe armie z nowymi podręcznikami początkowo mocno kopią wszystkich w tyłek, a potem się to normuje. Smuci natomiast słaby wynik StD do którego znacznie się przyczyniłem.

W 2017 to by było na tyle. Serdecznie dziękuję uczestnikom wszystkich edycji i zapraszam na mocne otwarcie 2018 już w styczniu na General’s War X!

 

P.S. Dla tych poszukujących odpowiedzi na pytanie „czym grać, bo Sylvaneth wypadł z mety” podsumowanie paringów z ostatnich czterech edycji. Mirrorów nie liczę. Tabelka pokazuje ile razy dana armia wygrywała w danej parze. 

2 Comments

  1. No no no…. Dokładność statystyk robi na mnie duże wrażenie 🙂 Szczególnie to sumowanie czasu gry i liczby gier 🙂

    1. 2018 będzie lepiej, bo wszystko w internetach zostanie. Battlemania nie zniknie tak jak ugu.forum!

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*