Podsumowanie i relacja wideo z General’s War X

UncleKyoshi/ Luty 20, 2018/ Relacje, Turniej Ogólnopolski, Turnieje/ 1 comments

Od General’s War X minęło już trochę czasu. Kolejna edycja tuż, tuż! A my mamy dla Was jeszcze małe podsumowanie z niespodzianką audio-wizualną!

Już w najbliższą niedzielę General’s War XI. Rozpoczynamy nim kolejny rok lokalnych wydarzeń w warszawskim klubie Adeptus Mechanicus. Przedtem jednak należy zamknąć to, co wydarzyło się miesiąc temu w Pruszkowie. Z wykrzyknikiem na końcu! Cała impreza to wysiłek kilku wspaniałych osób poznanych w ciągu roku organizacji lokalnych General’s War. Dzięki nim spełnił się mój mały cel, aby zorganizować wydarzenie klasy master. I to się udało. Wiem, że się powtarzam, ale  ogromne podziękowania należą się Jankowi Janowskiemu, Mariuszowi z Merfolka, Michałowi ze Studia BeMi , naszemu CEO Kamilowi, Dagmarze i Marcinowi. Każdy dołożył swoje ziarenko, dzięki któremu turniej doszedł do skutku.
Jest pewien niedosyt. Tak jak na jednym ze zdjęć poniżej – policzyliśmy dokładnie potrzebne stoły, ale jeden miał za krótkie nóżki – tak na turnieju planowaliśmy mieć nieco więcej graczy. Mam jednak nadzieję, że lepsze planowanie i nagłośnienie wydarzenia z większym wyprzedzeniem pozwoli następnym razem osiągnąć i ten cel. A teraz zapraszam na małe podsumowanie statystyczne oraz długo wyczekiwaną relację wideo.

 

This slideshow requires JavaScript.

Pod koniec roku publikowaliśmy na Battlemanii podsumowanie statystyczne za cały zeszły rok. Wtedy ponad 43% armii to sojusze Orderu. Podobnie jest teraz, ale znacznie większą reprezentacje miały sojusze Chaosu, które podczas General’s War X były na równi popularne jak Order. 

Bardziej szczegółowo w podziale na konkretne Allegiance. Po mieszankach Orderu i Chaosu na pierwszym miejscu Tzeentch. Potwierdza to tendencję, którą dało się zauważyć w końcówce zeszłego roku.

Jak się przekłada liczna reprezentacja Tzeencha na ostateczne wyniki? Zacznijmy od podliczenie zwycięstw poszczególnych armii. Najwięcej Seraphon, Tzeentch i mixy Chaosu a tuż za nimi dwa Sylvanethy. Nie taki ten Tzeentch straszny, jeżeli weźmiemy pod uwagę, że na ten wynik składają się trzy armie.

Ewidentnie nie jest to armia samo-wygrywająca. Poniższy wykres pokazuje łączną liczbę Kill Pointów zdobytych przez wszystkie armie danego Allegiance. Przewaga zwycięskich Seraphonów jest znaczna. Zasługa zwycięzcy General’s War X czy może te armie są nastawione bardziej ofensywnie?

Na zakończenie ostateczna rozkmina. Średnia ze zdobytych KP(kill points) dla poszczególnych armii. Ten wykres pokazuje dokładniej, która armia ma największy potencjał w wybijaniu przeciwnika. Statystycznie jeżeli lubisz czyścić stół przeciwnikowi – graj Seraphonami, Orderem lub Beastclaw Raiders!

A teraz to na co wszyscy czekają! Film przygotowany przez Studio BeMi relacjonujący to co działo się podczas General’s War w Pruszkowie.

 

Do zobaczenia już niebawem!

 

 

1 Comment

  1. Dobra, profesjonalna relacja. Dziękuję 🙂

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*