Ploty, ploteczki! – Marzec #1

Battlemaniak/ Marzec 15, 2018/ News/ 4 comments

Wczorajszy dzień można by nazwać tytułem filmu „Day that the earth stood still”, ponieważ to wczoraj dostaliśmy oficjalne potwierdzenie zbliżającej się premiery nowego battletomu oraz armii – Idoneth Deepkin. Jednak to nie wszystko, czego możesz się dowiedzieć z dzisiejszego wpisu, ponieważ „AoS2, „Nowy starter” czy domieszka fluffu także się pojawią.

Podczas nagrywania podcastu, gdzie wspólnie z Piotrem Kurkowskim omawialiśmy battletome Daughters of Khaine, padło kilka informacji o nadejściu nowej siły w Mortal Realms. Natomiast to co czeka nas w nadchodzących tygodniach bedzie przełomowe, bowiem armia ta jest zapowiadana jako „elitarna, bohaterowie, którzy kosztują sporo, piękne modele, statek (element scenerii) jako odpowiednik sylvaneth wylwood”.

Wysłaliśmy najlepsze oddziały w najciemniejsze zakątki świata w celu wyciągnięcia skrywanych dotąd sekretów i krążacych legend. W sieci krąży sporo informacji zarówno tych potwierdzonych jak i niepotwierdzonych. Poniżej wszystko to co udało się uzyskać nt. ww Idoneth Deepkin, „AoS2” oraz Wampirzych Elfów,

Idoneth Deepkin

O nowej armii Elfów do Age of Sigmar mówiło się od dawna. Pierwsze informacje pojawiły się ponad rok temu, że podczas kampanii do Age of Sigmar „mają zostać wydane dwie armie elfów”. Jak wtedy to usłyszałem zignorowałem tą informację zupełnie. Była to prywatna wiadomość od osoby, której nie znałem. Wydawało się to mało prawdopodobna, a jednak: Daughters of Khaine już w ekspresowym tempie wydane a na horyzoncie Idoneth Deepkin. Co wiemy o drugiej armii Elfów do Age of Sigmar ?

Podczas targów Gamma, GW potwierdziło nazwę frakcji, Alliance (Order) i okładkę Battletomu, która przypomina najstarsze plotki o Elfach w Age of Sigmar czyli tzw „Cthulu Elfach” – cokolwiek miałoby to znaczyć. Z podręcznika Daughters of Khaine wiemy, że Idoneth Deepkin są dla Córek Boga Wojny jako „allies”.

Na temat fluffu, też trochę wiemy z oficjalnych źródeł GW. Idoneth Deepkin są pierwszą kreacją Boga Elfów Teclisa, jednak coś poszło nie tak. Chłopaki i Dziewczyny zniknęły i teraz postanowiły się pokazać, gdyż podobno skrywają jakąś tajemnicę. Deepkin mieszkają podwodą, ich szefem jest Manthlann – czyli Władca Głębin w Starym Świecie, który podczas End Times odrodził się w Aislannie.

W świecie Age of Sigmar Deepkini polują na dusze, gdyż bez nich nie są w stanie odczuwać emocji (czyli Teclisowi coś poszło bardzo nie tak, albo ktoś mu „pomógł”, aby poszło nie tak). Mogą walczyć na lądzie, gdyż podczas ataku w celu zdobycia dusz rzucają specjalne zaklęcie, które im to umożliwia. Oczywiście to, że polują i zdobywają dusze bardzo nie podoba się Nagashowi, który powoli ma chyba coraz bardziej dosyć tych wszystkich Elfów kradnących mu to co uważa za swoje.  W dużym uproszczeniu mamy podwodne Cthulu-Vampirze Elfy. Całkiem nieźle. Czyli Elfy, na razie, są do zasady niezbyt dobre (albo lubiące się kąpać we krwi „córeczki” albo podwodne żywiące się duszami quasi-wampiry), ale wszystkie są w Orderze. Akurat ja jestem fanem tego rozwiązania.


Figurki. Osoby, które już podobno widziały modele mówią zgodnie, że to najładniejsze modele jakie GW wypuściło. Tym razem nie będzie żadnych starszych figurek, armia podobnie jak Latające Krasnale (Kharadron Overlords) jest całkowicie nowa.
Design podobno jest połączeniem Atlantydy ze Spartiatami. Piechota(pewnie Batteline) wygląda jak połączenie Kairic Acolytów Tzeentcha ze Spite-Revenantami Sylvanethu, kawaleria jeździ na czymś podobnym do rekinów, a główny model to olbrzymi Żółw.
Podobno bohaterów jeżdżących na dziwnych podwodnych stworzeniach ma być więcej. Armia będzie miała również mieć dostępny model Mistweaver Saih z Warhammer Quest Silver Tower. Chodzą słuchy, że będzie łącznie ok 7-8 różnych boxów (ale licząc pewnie też Mistweaver czy innych mniejszych bohaterów jako oddzielny), czyli możliwe że podobne wydawnictwo pod względem ilości modeli do Kharadron Overlords.

Zasady. Co do zasad wiele nie wiadomo – jak wspomniałem bohaterowie mają jeździć na różnych stworzeniach. Mają być bardzo drodzy w punktach i mieć jakieś „szalone” umiejętności. Na pewno będą mieli swoją magię. Tyle na ten moment.

Więcej informacji powinno się pojawić 23 marca podczas ogromnego eventu jakim jest Adepticon gdzie Games Workshop tradycyjnie ogłasza nowości.

 

Update 16.03.18:

Otrzymaliśmy nowe przecieki! Wydanie Idoneth Deepkin nastąpi 21 kwietnia, a preordery już od 14 kwietnia!

Armia otrzyma:

 • Dwóch imiennych bohaterów
 • Trzech ogólnych bohaterów / pudełka
 • Dwa podwójne pudełka
 • Oraz statek z trailera! Wiemy już, że nazywa się on Ethryic Vortex!

 

Age of Sigmar 2

Czym ma być? W skrócie nową edycją Age of Sigmar. Jednak raczej należy się spodziewać ewolucji niżeli rewolucji. Nie spodziewałbym się większych zmian w „core rules” – może zostaną trochę zmienione, uściślone, lepiej napisane(oby!). Na pewno zmiany nie będą tak daleko idące, aby podręczniki armijne wymagały przebudowy. Możliwe że będzie to większa książka – gdzie będą podstawowe zasady do Path to Glory, Open, Narrative i Matched Play.
Czyli taki General’s Handbook tylko wszystko zebrane w jednym miejscu, razem z uściśleniami GW. Jeżeli tak to świetna decyzja GW – mogą wprowadzić zmiany do rozgrywki.
W takim wypadku General’s Handbook ma być wydawany na koniec roku.

 

Nowy Starter

Nowa „edycja” to i nowy starter. A jak nowy starter to i nowi Złoci Chłopcy Sigmara czyli Stormcaści. Podobno w starterze ma być właśnie nowy Chamber Stormcast – Sacrosant lub Ruination (plotki wskazują na Ruination, fluff bardziej na Sacrosant). Do tego nowa frakcja Death czyli Nighthaunt. Ma to sens z kilku powodów m.in. Malign Portents, kilka zagadek z Rumor Engine, które mogą to potwierdzać. Potencjalnie kolejne Battletomy na horyzoncie. Nowe modele do Death chce prawie każdy, a że SCE dostają nowości to też żadne zaskoczenie. Kiedy? Mówi się o okresie Czerwiec-Sierpień.

Pierwsza dawka przecieków, ploteczek i rozmów zakulisowych za Tobą. To pierwszy wpis z serii Ploty, Ploteczki!  i nie ostatni ponieważ nasz ukochany producent na pewno uraczy nas jeszcze nie jednym kontrolowanym przeciekiem.

 

4 Comments

 1. Bardzo przyjemne podsumowanie, miło przeczytać o wszystkim z jednego źródła.
  PS: Idea złych frakcji w Orderze też bardzo mi odpowiada. 🙂

  1. Dzięki! 🙂
   … w końcu musi być „Porządek”, nikt nie mówił o „dobrych” charakterach 🙂

 2. Skąd wiadomo, że w ogóle jest planowane coś takiego jak Age of Sigmar 2? Jak dotąd wszystko co słyszałem w tym temacie nie było nawet plotkami tylko zwykłymi fantazjami co niektórych fanów.

  1. Pisało o tym kilka dobrych źródeł (tzn takich które mają jakąś sprawdzalność tego co piszą). Ja slyszałem tylko osobiście że podobno ma być coś takiego (ale czy to będzie zmiana jakiś core rules, duży rulebook z zebranymi scenariuszami itd dla wszystkich trybów czy „większy” General’s Handbook to nie zdołałem uzyskac informacji), tak jak dostałem potwierdzenie designu Deepkinów.

   Podobnie o Ruination Chamber pisało jedno mega dobre źródło, ale potym jak koleś zleakował zasady Tau to wpadł w poważne kłopoty, gdyż ktoś się dowiedział kim jest i wszystkie jego wpisy natychmiast zostały skasowane (ale od czego są print screeny :P)

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*