Idoneth Deepkin i wiele więcej!

Jajan/ Marzec 22, 2018/ New Releases, News/ 2 comments

Idoneth Deepkin

Czas oczekiwania dobiegł końca. Oto zobaczyliśmy jak wyglądają najbardziej oczekiwane rybo-elfy!

Pamiętasz jeszcze ilość plotek, jakie zebraliśmy w TYM TEMACIE?

Wygląd zupełnie nowej armii do dziś pozostawał zagadką. Ale oto są: Głębokowodne Elfy!

Ponieważ możesz obejrzeć ich sam, to nie będziemy zagłębiać się w ich opis. Jednakże oto mały poradnik Savoir Vivre jak komentować ich reveal:

Na świecie nowiutka armia została odebrana z gigantyczną euforią. Gracze są zachwyceni modelami, pomysłem i klimatem tej armii. Wiele osób już odkłada pieniądze na zakupienie tych modeli. Jeżeli rozmawiasz na międzynarodowym forum to wtopisz się w tłum zachwycając się Ryboelfami.

W Polsce zostali przyjęci bardzo chłodno. Polacy spodziewali się więcej mrocznego klimatu, więcej macek i Cthulu. Ponadto odnajdują sporo podobieństw do innych modeli Games Workshop i nie raz zarzucają autoplagiat. W polskim community powinieneś narzekać, mieć mieszane uczucia albo cieszyć się, że Twój portfel nie uszczupli się z powodu tej armii.

 

Raw Magic Unleashed

Dla graczy nie zainteresowanych oczekiwaniem na Idoneth Deepkin, GW dało powód do kolejnego wyczekiwania, plotkowania i puszczania wodzy fantazji. W krótkim opisie dowiadujemy się, że Nagash (bóg śmierci) kończy swoją robotę trwającą w kampanii Malign Portents i nadchodzi przełomowy punkt. Tak jak od początku kampanii fabularnie pojawiały się subtelne omeny, tak teraz same Wiarty Magii rozpoczynają swój bunt…

W którkim filmiku możesz obejrzeć dokładnie model czystej, purpurowej, ogromnej…kulki!…ekhm magii. Wyjątkowy i nie spotykamy model – w Polsce znów nie zachwyca, ale daje nadzieję na jakąś fenomenalną kampanię, zwrot w fabule albo może coś innego?

 

Armie Nagasha

Death jako Grand Alliance otrzymał ostatnio wyjątkowo wiele – w sierpniu General’s Handbook 2017 dodał zasady Nighthauntom oraz Flesh-Eater Courtsom, następnie wydanie zbiorczej książki Legions of Nagash a teraz Games Workshop zapowiada, że to nie koniec!

Dla legionów z Shyish jeszcze w tym roku nadchodzi nowe:

AoS Champions

Dzięki współpracy ze studiem PlayFusion zostanie wydana nowa gra karciana w świecie Age of Sigmar. Nie mamy więcej informacji na ten temat, ale na pewno będziemy tego wyczekiwać!

https://i0.wp.com/www.w6-tabletop.at/wp-content/uploads/2018/03/aos-champions-tcg.jpg?resize=785%2C587

 

Warhammer Legends

Czy jesteś powiązany z Warhammerem od lat? Masz górę modeli, które kochasz, ale już dawno ich nie używałeś? Twoi piękni imienni bohaterowie zostali brutalnie uśmierceni w End Times?

Games Workshop wydaje dodatek specjalnie dla Ciebie. Warhammer Legends to zasady dla starszych modeli, które znikły ze sklepów w End Times. Nie będziesz mógł nadal wystawić swoich bohaterów na turniejach, ale otrzymają oni adekwatne zasady byś mógł z przyjacielem odtworzyć bitwy w dowolnym settingu, czasie czy miejscu. Przywróć do życia stare modele!

Dodatkowo, w pojedynczych falach GW ma zamiar wypuszczać archiwalne modele aby uzupełnić kolekcję o limitowane, niedostępne dotychczas modele. Na pierwszy ogień idą Dark Elfy!

 

To wszystko, co udało nam się dowiedzieć z AdeptiConu. Dużo tego!

A czym Ty jesteś najbardziej zainteresowany? Jakie wrażenia?

Podziel się w komentarzu!

 

2 Comments

  1. Co do rozbieżnych reakcji na Idoneth Deepkins to być może jest spowodowane tym, że po pierwszych przeciekach każdy zaczął sobie ich wyobrażać według własnych oczekiwań. A możliwych interpretacji było wiele: coś w stylu Mistweaver Saih, piratów, Cthulhu, atlantów, korsarzy dar elfów, syrenki Ariel itp.

    Wbrew lokalnemu Savoir Vivre w moim odczuciu są oni natomiast trochę zbyt mroczni (przy czym narzekam, więc chyba jestem w zgodzie w SV?).

    Spośród nowych zapowiedzi warto też zwrócić uwagę na ujawnione nowe karty do Underworlda. Czyży szykował się Sacrosant Chamber?

  2. Mi się akurat te modele podobają. Może dlatego, że na pewno nie będę nimi grał ani ich kupował, a więc mogę skupić się na pomyśle i wykonaniu? I właśnie pod tym względem – fajne! Te łagodne żółwie, ryby czy ośmiornice mają swój klimat. Figurki bez oczu na twarzy? Rewelacja do malowania! Fajnie mi się je oglądało.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*