Ploty, ploteczki! – Kwiecień #2

Battlemaniak/ Kwiecień 6, 2018/ Doniesienia ze świata, New Releases, News, Plotki/ 3 comments

Dziś „piątek, piąteczek, piątunio!”, a więc czas na kilka doniesień ze świata Mortal Realms.
Przypominam, że w tej serii tematów, będziesz mógł dowiedzieć się o tym jakie tematy są poruszane na zagranicznych forach oraz w kuluarach. Same smaczki, ciekawostki oraz dywagacje, które być może w jakimś małym procencie nie będą miały pokrycia. Hej! W końcu tytuł wpisu do czegoś zobowiązuje 😀

W związku z premierą Battletome Idoneth Deepkin plotek tym razem było mniej niż zazwyczaj. Poniżej to co udało się odnaleźć. Nie przedłużając zapraszam na kolejną porcję plotek ze świata Warhammer Age of Sigmar prosto od naszego najdzielniejszego wysłannika Loremastera:

Age of Sigmar 2

O odświeżonej wersji Age of Sigmar i potencjalnych zmianach w zasadach już pisałem tutaj, więc jeśli jeszcze nie czytałeś to gorąco zapraszam!

Co więcej ? Rozwinięcie ma się nazywać Age of Sigmar „Soul Wars” właśnie ta nazwa pojawia się też w najnowszym White Dwarfie w opisie Idoneth Deepkin, narracyjnie ma być to kontynuacja Malign Portents.

Dla przypomnienia, starter to Stormcaści vs Nighthaunt. „Złoci chłopcy”mają dostać czarodziejów (łącznie z damską wersją – Hermiona dla Stormcastów :P), latającą kawalerię i jakieś machiny wojenne. Nighthaunt z kolei, Black Coach’a i podobno 2 box’y jednostek. Możliwe, że będzie to release, bohater, duży model + 2 oddziały, co by się dosyć dobrze wpisywało w zwartość startera.

Data premiery? Games Workshop ma kolejną dużą konferencję podczas South Coast GT (11-13 maja) czyli największego turnieju Age of Sigmar w UK i podobno tam ma się pojawić na ten temat więcej informacji – co nie dziwi – organizatorzy tego eventu mieli spory udział w wydaniu General’s Handbook’a 2016 i podczas SCGT 2017 zapowiedziano oficjalnie General’s Handbooka 2017. Prawdopodobnie kolejne znaczące informacje pojawią się podczas Warhammer Age of Sigmar Open Day, który odbędzie się 30 czerwca 2018 r.

Nowe armie
Tutaj plotek jest na tą chwilą jeszcze mniej, ze względu na zbliżającą się wielkimi krokami premierę Deepkinów. Kolejną armią Chaosu prawdopodobnie będzie Slaanesh, premiera miałaby wyglądać podobnie do kilku poprzednich premier Chaosu od GW – Grudzień premiera Slaasnesha do Warhammera 40k (tutaj pewnie wyjdzie kolejny Primarcha czyli Fulgrim – wedle plotek w tym roku ma się pojawić 2-3 nowych Primarchów do Wh40k). Następnie w okolicach lutego premiera Slaasnesha do Age of Sigmar. Keeper of Secrets jako duży model. Jeżeli release będzie połączony z narracją wokół Elfów to stawiam, że imienną wersją tego Demona będzie N’Kari)
W 2019 bardzo mocno ma być promowana również Destrukcja, można znaleźć informacje o dwóch armiach do Destrukcji, jak nowych modelach Orków do Wh40. Najbardziej prawdopodobne to Moonclan i coś extra pewnie zupełnie nowego. Możliwe, że będzie to podobnie rozwiązane jak ostatnie armie wydane do Elfów – Daughters of Khaine. „Siostry” są odświeżoną frakcją. Po nich nadchodzą Idoneth Deepkin czyli 100% nowa frakcja – myślę że podobny model możemy mieć przy destrukcji w 2019 r.

Idoneth Deepkin

Pre-ordery Idoneth Deepkin ruszają 14 kwietnia – premiera 21 kwietnia. W pierwszej kolejności ma to być Battletome, karty i kostki, ale niektóre źródła twierdzą też, że jeszcze jeden z większych modeli.
Co do samej armii – 14 warscrolli dla jednostek, czary i rytuały (ciekawe co to dokładnie będzie – stawiam że odpowiednik modlitw), allegiance abilities i zasady dla poszczególnych podwodnych enklaw (czyli zasady pewnie analogiczne do skyportów Kharadronów czy świątyń Daughters of Khaine).

Ostatnio pojawiły się informacje w White Dwarfie, że to co zostało pokazane to nie wszystko i coś dużego kryje się jeszcze w głębinach dla Deepkinów. Osobiście wątpię w kolejny duży model. Obstawiam alternatywne złożenia „Żółwia”. Do tej pory na wszystkich materiałach pojawia się ciągle tylko jedna. GW wcale by mnie nie zaskoczyło jakby się okazało ze pozostałe wersje mogą naprawdę różnić się bardzo między sobą.

Źródła: White Dwarf, 4chan, dakkadakka.com, tga

3 Comments

 1. Parę godzin temu na niemieckim Amazonie pojawiły się okładki książek Black Library mających ukazać się na początku czerwca. Na jednej z nich widać nowych magów stormcastów – wyglądają świetnie! Nie myślałem, że będę kiedykolwiek tak podjarany stormcastami 😮 Czekam na nich bardziej niecierpliwie niż na Fishmenów.

  1. Przyznam się, że SCE swoje na razie odstawiłem na bok widząc co się zbliża. Natomiast Stormcastowi Magowie sami w sobie brzmią świetnie 😀
   Co do fishmenów, to jestem ciekaw czy GW faktycznie dało im unikalne zdolności/czary/mechanikę. Obawiam się jednak, że może to być jednak czcze gadanie. Obym się mylił!

   1. Ja za to odstawiłem plany zakupu fishmenów po tym jak zaczeły konkretyzować się plotki o nowych SCE 😛

    Tutaj link do książki na Amazonie, o którym wspominałem: https://www.amazon.de/Warhammer-Age-Sigmar-Die-Seelenkriege/dp/1781932832/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1523031483&sr=8-2&keywords=die+seelenkriege

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*