Ile to kosztuje? – Daughters of Khaine & Thunderquake Starhost

UncleKyoshi/ Maj 7, 2018/ News, Recenzje/ 2 comments

Od ostatniej analizy zestawów Games Workshop minęło trochę czasu. Światło dzienne ujrzała kolejna nowa/odświeżona armia frakcje Mrocznych Elfów. Czy znajdziemy w zestawach coś godnego uwagi? A może czas na zmianę w formacie serii? 

Porównujemy tu cenę zestawu do ceny modeli kupowanych oddzielnie. Nie szukamy ofert na innych serwisach i nie uwzględniamy sklepowych zniżek. Z pewnością zestaw, który oryginalnie będzie ciekawą ofertą zawsze nią będzie. A zatem zaczynamy.

Namarti Corps

 • 20 Namarti Thralls o łącznej wartości 300pln
 • 20 Namarti Reavers o łącznej wartości 300pln
 • Isharann Soulrender o łącznej wartości 75pln

Temple Nest

 • 10 Doomfire Warlocks łącznie wartych 200pln
 • 20 Khinerai Harpies czyli cztery składy po 140 każdy.

Shadow Patrol

 • 20 Melusai cztery składy po 150pln każdy
 • Cauldron of Blood 225pln

Cauldron Guard

 • 10 Khinerai Lifetakers łączna wartość 280pln
 • 20 Witch Aelves łącznia wartość 350pln
 • Cauldron of Blood 225pln

Slaughter Troupe

 • 20 Sisters of Slaughter łącznia wartość 350pln
 • 10 Khinerai Heartrenders łączna wartość 280pln
 • Cauldron of Blood 225pln

Wszystkie te zestawy to niestety nic innego jak zbiory poszczególnych modeli w oryginalnej cenie. Owszem ułatwia zakupy, ale oszczędności próżno tu szukać. Jedynym wyjątkiem był poniższy zestaw.

Khaine Blood Coven
Ten niewielki zestaw był dostępny bardzo krótko. Zapewne atrakcyjna cena 300pln sprawiła, że zniknął zanim się dobrze pojawił.

 • 10 Witch Aelves  o wartości 175pln
 • 1 Bloodwrack Shrine o wartości 225pln

Oszczędzamy: 100 PLN

Jak widać poza jednym, już niedostępnym, zestawem wszystkie ostatnio wydawane to nic więcej jak zebrane razem modele mające umożliwić kupno całej armii w jednym/dwóch zestawach. Na lepsze oferty trzeba będzie zaczekać na „start collecting”. Co zatem z naszą serią?

Postanowiliśmy pójść krok dalej i w kolejnych edycjach będziemy przyglądać się rozpiskom z naszej krajowej czołówki, sprawdzać ich wartość. Uwaga – rozpiska nie gwarantuje takich samych wyników! 😉

Zaczniemy od zwycięzcy już dwóch edycji General’s War (w tym mastera w Pruszkowie) – Rafała i jego Seraphonów. Wynik jest imponujący – komplet 8 wygranych i do tego około 15tys.(!) punktów w zabitych jednostkach wroga. Takiej siły nie można zlekceważyć. Oto co znajdziemy w tym zwycięskim składzie:

Leaders
Lord Kroak (450) – PLN 147
– General
Engine of the Gods (220) – PLN175
– Artefact : Incandescent Rectrices
Saurus Astrolith Bearer (160) – PLN75
– Artefact : Prism of Amyntok
Units
3 x Skink Handlers (40) są w zestawach z Razordontem
4 x Razordons (160) – PLN90x4
10 x Skinks (60) – PLN100 (za 24)
-Boltspitters & Star Bucklers
10 x Skinks (60) – PLN100 (za 24)
-Boltspitters & Star Bucklers
10 x Skinks (60) – PLN100 (za 24)
-Boltspitters & Star Bucklers
Behemoths
Bastiladon (280) – PLN175
Stegadon (240) – PLN175
Battalions
Thunderquake Starhost (170)
Scenery
Balewind Vortex (100) PLN50

Podsumowując – jeśli chcesz rozpocząć zabawę z Age of Sigmar, a jednocześnie lubisz dinozaury zjadające wrogów na śniadanie to powyższy zestaw jest dla Ciebie! Tak naprawdę potrzebny będzie jeden zestaw skinków, a sześć brakujących można dołożyć z zestawów Razordonta. Są tam skink handlerzy, którzy wyglądają niemal identycznie. Łączna wartość tego zestawu to 1257 PLN wliczając Vortex. Czyli mamy armię i element terenu w jednym.

Na koniec, pamiętaj o najważniejszej kwestii – nie tylko szybki samochód się liczy, sam kierowca jest najważniejszy 🙂 Do następnego!

2 Comments

 1. Super tekst! Precyzyjny, rzetelny i bezkompromisowy. To nie jest gra dla ludzi, którzy nie mogą wydać ponad tysiaka na armię. Nie dziwi więc obfitość sposobów na tańsze modele.

  1. Po Twoim komentarzu wnioskuję, że nie grasz w Age of Sigmar, bo jest całe mnóstwo sposobów na granie sensowną armią na 1000 punktów wydając mniej niż tysiąc złotych wydane W OFICJALNYM SKLEPIE GAMES WORKSHOP. Ba, da radę nawet zagrać na 2000 punktów w turniejowym formacie wydając 1000zł, ale przecież lepiej siać ferment, że to gra dla bogaczy i najlepiej grać w karcianki, albo w ogóle w kółko i krzyżyk xD

   Poza tym sam wpis byłby lepszy, gdyby napisać jak grać proponowanymi zestawami, bo moim zdaniem sama klauzula, że „nie samochód się liczy, tylko kierowca” jest mało zachęcająca, dla mnie jako osoby, która nie ma żadnego gracza Seraphonów czy Daughters of Khaine (że o Idonethach nie wspomnę) w okolicy 🙁

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*