Priorytet – AoS 2

Battlemaniak/ Maj 16, 2018/ Doniesienia ze świata, Matched Play, News/ 0 comments

Kolejny dzień kolojne wieści ze świata. Tym razem Games Workshop postanowiło podzielić się nowiną o zasadach. Na tapecie jest priorytet rundy, czyli dość goracy temat bowiem, jest naprawdę wielu zwolenników podwójnej jak i naprzemiennej opcji. Jedni i drudzy mają racje. Zobaczmy zatem co wydawca nam zaserwował na dzisiejsze popołudnie.

W grze Warhammer Age of Sigmar gra jest podzielona na rundy bitewne, a gracze rzucają na początku każdej rundy, aby zobaczyć kto będzie jako pierwszy rozpoczynał. Oznacza to, że w efekcie gracz może od czasu do czasu dostać „podwójną turę”, a przeciwnikowi zostanie tylko obchodzenie się smakiem.


W nowej edycji dodany został dodatkowy poziom głębi, możliwości wyboru, a także usunięto część losowości, aby rozgrywka była bardziej taktyczna.
Działa to w podobny sposób jak dotej pory, ale teraz, jeśli gracze mają taką samą ilość oczek, czyli remis, to gracz, który jako pierwszy zaczął w poprzedniej rundzie, wygrywa „roll-off”.

W praktyce oznacza to, że istnieje mniejsze prawdopodobieństwo na możliwą podwójną turę dla przeciwnika. Stwarza to potencjalnie nowe podejście do rozgrywki w późniejszych fazach bitwy.
Zobaczymy w praniu tak naprawdę, ale faktycznie to dobrze, że zmniejsza się samo ryzyko. Do tej pory było 50/50 teraz jest po prostu nieco lepiej 😀


Co więcej będą też inne zalety, jeśli oddasz inicjatywę w drugiej rundzie bitwy. Games Workshop sugeruje też jakoby miały się pojawić „uporczywe zaklęcia”, które mogą wchodzić w interakcję między turami. Ciekawe, ciekawe, nie powiem. Kwestia tylko tego jak bardzo uporczywe się okażą. Być moze pójdzie to wszystko w drugą stronę i będziemy chcieli oddawać pierwszeństwo gdyż czeka na nas spora nagroda w zamian.

Zapraszam także do niusów o Sacrosant Chamber!

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*