Sylvaneth – pierwsze 1000 pkt. poniżej 300 zł? Jak to zrobić tanio i z głową.

Battlemaniak/ Maj 23, 2018/ Czy to się opłaca, Inspiracje, Matched Play, Rozpiski, Turnieje/ 2 comments

Battlemania.pl jest blogiem prowadzonym przez fanów dla fanów. Dlatego odpowiadamy na ich prośby. Post powstał z myślą o początkujących graczach. Trzymamy kciuki za słuszne zakupowe wybory! 🙂Pierwsza opcja – podejście turniejowe do 1000 pkt. (980 pkt.)

Treelord Ancient – 300 pkt
Branchwitch – 80 pkt
10x Dryad – 100 pkt
20x Dryad – 100 pkt
5x Tree-Revenants – 80 pkt
3x Kurnoth Hunters – 220 pkt

Ile to kosztuje?
1x Start colecting – 250 zł
1x Dryady – 125 zł
1x Kurnoth Hunters – 175 zł
1x Tree-Revenants – 115 zł
2x Sylvaneth Wyldwood – 180 zł
Razem – 840 zł

Najwygodniejsza rozpiska do zbudowania w tym przedziale punktowym i najlepsza do nauczenia się podstawowych zasad i synergii.
Treelord Ancient jest w Start Collecting! więc jest łatwo dostępny. Dla początkującego gracza powinien być automatycznym wyborem, bo naprawdę pomaga tej armii. Branchwych też jest w zestawie i zwykle jest narzędziem do „zalesiania” pola bitwy, poza tym jest magiem za 80 pt i 5+ save. Czego tu nie kochać?
20x Dryad to całkiem niezły oddział, potrafi wygenerować sporą ilość ataków. Do tego jeśli uda się trzymać wężyk 3″ od lasu to przeciwnik bedzie mieć -1 to hit. 20 sztuk jest nieporównywalnie lepsze niż 10. 10x Dryad, bo zostały nam z boksów
5x Tree-Revenantów to panowie, mimo, że drodzy i papierowi, mają kilka taktycznych zastosowań. KONIECZNIE pamiętaj o przerzucie 1 kości na fazę, to daje możliwość przerzucenia kości od teleportu (Navigate Realmroots) i potem 1 kości w szarży.
3x Kurnoth Hunters – drogi elitarny oddział, twardzi w CC (red. faza walki wręcz) uwielbiają wylądować na znaczniku w lesie i czekać na szarżę przeciwnika (3+ i przerzut save’ów). Pamiętaj też, że dają aurę z command ability od Treelord Ancient’a (Twoje 20 Dryad na drugim końcu stołu może mieć Inspiring Presence). Wybór broni dla nich zależy mocno od planu na grę i przeciwnika, Zalecamy zatem magnesować!
Niestety 2 lasy (Wyldwood) to absolutne minimum, żeby odblokować teleporty. Na początek mogą być 2 wycięte ze sklejki dla samego sprawdzenia ile oryginalnych potrzebujemy, ale przynajmniej jeden oryginalny by się przydał ;).

Druga opcja – Turbo ekonomicznie z Twistem (970 pkt.)

Spirit of Durthu– 400 ptk
Branchwych – 80 pt
Branchwraith – 80 pt
20x Dryad – 200 pkt
10x Dryad – 100 pkt

ForestFolk Batalion – 110 pkt

Ile to kosztuje?
1x Start Collecting! – 250 zł
1x Dryady – 125 zł
1x Sylvaneth Wyldwood – 90 zł
Razem – 465 zł

Absolutne minimum na 1000 pkt. Na pewno nie jest to najlepiej złożona rozpiska, ale na pewno najtańsza.
Spirit of Durthu – bo jest najdroższą wersją Treelorda z pudełka startowego. Nieźle się bije, ale bardzo traci jak dostaje minimalne nawet rany.
1×10 i 1×20 Dryad, nie oszukujmy się, są tu bo są w boksach. Ta jednostka najlepiej sprawdzaja się jak jest ich 30 szt., ale na początek musi wystarczyć żeby zapełnić battleline’ny.
Branchwitch – z tego samego powodu, bo jest w boksie
Branchwraith – tu jest twist, z pudełek zostają nam 2 wolne Dryady (bo w sumie mamy 32 modele) i jedną z nich malujemy trochę inaczej -to nasza Branchwraith.
Batalion – bo z tego zestawu nie mamy już modeli, a szkoda wyrzucić te 110 pkt., które daje nam też dodatkowy artefakt, 3 drop’y i pomniejsze benefity z samego batalionu. Ze względu na nie możemy spróbować zagrać z 1 lasem.

Trzecia opcja – Ekonomicznie Alternatywnie (1000 pkt.)

Treelord Ancient – 300 pkt.
Treelord – 240 pkt
Branchwitch – 80 pkt
Branchwraith – 80 pkt
10x Dryad – 100 pkt
20x Dryad – 200 pkt

Ile to kosztuje?
2x Start Collecting! – 500 zł
2x Sylvaneth Wyldwood – 180 zł
Razem – 680 zł

Najprostszym i najlepiej opłacalnym wyjściem jest kupienie 2x Start Collecting!. Oczywiście Branchwraith konwertujemy z Dryady. Lepiej mieć różnych bohaterów, by zapewnić różne zaklęcia.
Tym już można pograć, co prawda nie ma tu specjalistycznych jednostek i drugi Treelord jakoś nie przyda się dalej (na teraz, mamy maj 2018), ale to już jest prawdziwie Sylvanecka armia.
Mamy 2 tanków, 3 czarodziejów i trochę piechoty do zajmowania znaczników. Może się okazać, że 2 „drzewce”, 2+ save z przerzutem 1, to zbyt wiele dla innych armii. Reszta może zająć znaczniki i czekać, aż większe drzewa wygrają bitwę.

TIPS&Twists – jak to zrobić jeszcze taniej

1. Oczywiście konwertujemy zbędne jednostki tak jak Dryadę na Branchwraith. To zawsze 40 zł do przodu. Droższe modele (Treelord, Kurnoth) magnesujemy, a przynajmniej nie kleimy klejem do plastiku („kropelkę” łatwiej oderwać).

2. Sprzedajemy zbędne modele! Jeśli masz zbędnego Treelorda z boxa, Sprzedaj! Może uda ci się zamienić na Kurnoth’ów.

3. Allegro, część modeli z tej armii ma już swoją historię z WFB, np Dryady. Kup taniej w sieci!

4. Lasy są drogie i stanowią 30% całej armii, bo na turniej do 2000 pkt., potrzebujesz min 6-9 szt. Nie kupuj kompletu (przynajmniej na początku). Kup 1, by mieć miarę, resztę wytnij z kartonu, dykty, pianki lub zleć wycięcie laserowe.
Na lokalnych turniejach nie powinno być problemu o ile je pomalujesz. PS zaznacz miejsca gdzie stoją drzewa, bo na drzewa się nie wchodzi 😀

5. Szukaj zniżek, bo modeli z nowych linii (patrzę na was Kurnoci) nie znajdziesz używanych. Co nie znaczy, że nie można ich kupić taniej! Na allegro są średnio 15-20% tańsze boxy… ale czekaj, najpierw zapytaj w lokalnym sklepie, możesz mieć podobną obniżkę przy starcie armii (w końcu wydajesz ~500 zł) i odejdą Ci koszty przesyłki. Wspieraj lokalne sklepy! Nawet jak masz zaoszczędzić te 20 zł na sieci, lepiej wydać to w sklepie. Chyba, że sklep nie oferuje żadnych zniżek, wtedy sieć pomoże.

6. Sylvaneci mają Alliance z Wanderers’ami i Stormcast’ami. Jeśli szukasz czegoś, czego Sylvaneci nie mają albo mają drogie (np. tanie strzelanie) możesz sobie pomagać tymi frakcjami. Stormcast’ów można już kupić tanio z drugiej ręki, a bohaterowie Wanderers’ów to po prostu elfy z łukami.

Reasumując

Wszystko po obniżkach (najniższe ceny z allegro).
Turniejowo StartCollecting (190) + Dryady (90) + Kurnoth Hunters (148) + Tree-Revenants (100) + 1 las (90) = 488 + wysyłka.
Turbo Ekonomicznie z Twistem Start Collecting! (190) + driady (90) + 1 las (90) = 370 + wysyłka.

370 zł za początek armii to już wygląda zacnie.
To jeszcze mały bonus. Obrys lasu w krzywych. Pobierz plik, zleć wycięcie z HDFu, ewentualnie wydrukuj, wytnij. Mieści się na A4. Jeszcze zdążysz kupić oryginalny (co turniejowo zalecam!).

I tak docieramy do 280 zł za 1000 pt armii Sylvaneth. Coś co możesz zabrać na lokalny turniej to koszt poniżej 400 zł. Nie pozostaje teraz nic innego jak zakupy, sklejanie, malowanie i widzimy się na polu bitwy – do zobaczenia! 🙂

Krokers

2 Comments

 1. Pytanie niezwiązane z artykułem.
  Kiedy pojawi się w końcu nowy Battle Report? Poprzedni był bardzo udany.

  1. Dziękujemy! 🙂
   Nagrane już są nowe, natomiast czekają jeszcze w post produkcji na ostatnie szlify. W czerwcu będzie publikacja, także sugeruje trzymać rękę na pulsie.

   W razie pojawiających się kolejnych pytań zapraszam do bezpośredniego kontaktu via fanpage Battlemanii 🙂

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*