Seraphon – od czego zacząć tanio a dobrze?

Jajan/ Czerwiec 12, 2018/ Czy to się opłaca, Inspiracje, Matched Play, Rozpiski, Turnieje/ 3 comments

W poprzednim wpisie mogliście wyczytać jak z głową rozpocząć armię Sylvaneth (TUTAJ). Przyszedł czas na kolejną armię – Seraphonów!

Disclaimer: 1. Koszt pudełek wzięty jest ze strony Games Workshop. Powinieneś być w stanie zakupić wszystko w lokalnym sklepie lub w internecie za ok 20% mniej, a jak lepiej poszukasz to z ceną np. Start Collecting! będziesz w stanie znaleźć poniżej 200zł. 2. W najbliższym czasie wychodzi nowa edycja Age of Sigmar – wartości punktowe oraz użyteczność poszczególnych jednostek może się zmienić. Część umiejętności nie będzie działać tak samo, a część jednostek dostanie nowe co sprawi, że będą bardziej opłacalne. Bądź na bieżąco śledząc Battlemanię!

Zacznijmy od taniej armii na 1000pkt – pierwszy turniej na pewno będziesz mógł tym zagrać.

Opcja pierwsza – Vive la Cebulandia! (970pkt):

Saurus Oldblood on Carnosaur – 280pkt
Skink Starpriest – 80pkt
Saurus Scar-Veteran on Cold One – 100pkt
10 Saurus Warriors – 100pkt
3×5 Saurus Knights – 300pkt

Firelance Starhost – 110pkt

Ile to kosztuje?
1x Start Collecting! Seraphon – 250 zł
1x Saurus Knights – 100 zł
Razem – 350 zł

Jak wiele armii jest w stanie rozpocząć przygodę na 1000 punktową armię za 350zł i to po cenach GW? Na pewno są to armie, do których został wydany box Start Collecting!
Saurus Oldblood on Carnosaur to jedna z trzech opcji, które możesz zbudować z dużego potwora w Start Collecting! Serpahon. Ten jest natomiast najdroższy, ale zdecydowanie również wygląda najbardziej epicko! To jest urodzony generał do Twojej armii i posiada duże uderzenie w walce wręcz.
Dzięki temu, że skleiłeś Saurusa jako jeźdzca Carnosaura (zamiast dostępnego Troglodona) pozostaje Ci skink, który jest jeźdźcem w jednej z pozostałych opcji. Przyklej go na małą podstawkę i oto Twój Skink Starpriest – magiczne wsparcie dla armii Saurusów.
10 Saurus Warriors to Twoja podstawowa piechota. W takiej ilości nie spodziewaj się od niej wiele; będą odpowiedni do ochrony punktu scenariusza, lub blokowania przeciwnika. W takiej ilości lepiej jest ich skleić ze zwykłymi maczugami, ale jeżeli będziesz planować duże oddziały (powyżej 20 piechurów w oddziale) to od początku wybierz włócznie.
Na sam koniec zostawiłem naszą kawalerię. W Start Collecting! Seraphon jest ich 8, w dodatkowym boxie kolejne 8. To pozwala Ci wystawić 3×5 Saurus Knights koniecznie z lancami.
Dla szesnastego, nadmiarowego jeźdźca będzie specjalne przeznaczenie. Wykorzystaj nadmiar części (np dodatkową głowę Oldblooda, dużą tarczę z jeźdźca Carnosaura, flagi przyczepiane do siodła Cold One), aby utworzyć wypasionego Scar-Veterana on Cold One.
Batalion Firelance Starhost wypełnia nam 110pkt i znacznie wzmacnia kawalerię. Ponadto otrzymujesz dodatkowy artefakt, a liczbę wystawień ograniczasz do czterech.

Opcja druga – Monster Mash (1000pkt):

Saurus Oldblood on Carnosaur – 280pkt
Skink Starpriest – 80pkt
Saurus Astrolith Bearer – 160pkt
10 Saurus Warriors – 100pkt
5 Saurus Knights – 100pkt
Bastiladon – 280pkt

Ile to kosztuje?
1x Start Collecting! Seraphon – 250 zł
1x Bastiladon – 175 zł

A więc powiadasz, że zakochałeś się w ogromnych dinozaurach dostępnych w armii Seraphonów? Oto lista na początek!
Saurus Oldblood on Carnosaur to pierwszy z dużych potworków. Jego epickość jest bezdyskusyjna, a dobrze zagrany potrafi ładnie ugryźć (pun intended 😉 ).
Podobnie jak w poprzedniej rozpisce – drugi jeździec zostaje naszym Skink Starpriestem, ale tutaj będzie miał ważniejszą rolę – wsparcie dla naszych potworków czarami.
10 Saurus Warriors pozwala nam zapełnić jeden wymagany slot Battleline. Do tego dodają trochę ciał do zajmowana znaczników.
Po sklejeniu piechoty zostaniesz z nadmiarowymi modelami. Sklej dodatkowego sztandarowego, a na szczycie kijka doklej nadmiarowe części. Daj się ponieść wyobraźni – ten wojownik ma zostać Twoim Saurus Astrolith Bearerem. Zastanów się również nad częściami z pudełka Bastiladona – jego pancerz czołowy ładnie pasuje jako Astrolith.
Drugi wymóg Battleline zapełnisz dzięki 5 Saurus Knigths. Bierzemy ich właśnie dlatego, że musimy, są w Start Collecting! ale raczej szanse na wielkie ich wyczyny są niewielkie.
Na koniec Twoja (i moja!) nowa miłość – Bastiladon. To jest fantastyczny model, trudny do zabicia czołg, a do tego silny strzelec. Pamiętaj, żeby skleić go z Solar Engine – dużym kryształem, którym będziesz niszczyć wrogów.
Taktyką w tej armii będzie ulepszanie Twoich potworów: Bastiladon powinien zostać ulepszony Mistic Shieldem, wbity powinien zostać Astrolith (pamiętaj wbić go przed rzuceniem czaru – wtedy łatwiej Ci go będzie wycastować!) a Ty będziesz karcić przeciwników strzelaniem niezniszczalnego Bastiladona, aż podejdą pod szczęki Carnosaura. Ewentualnie teleportuj (korzystając z Allegiance Ability) ulepszonego czarami Carnosaura by jak najszybciej zaatakować przeciwnika, a wspieraj go strzelaniem Bastiladona.

Opcja trzecia – all for nothin’ (1370pkt):

Saurus Oldblood on Carnosaur – 280pkt
Skink Starpriest – 80pkt
Saurus Scar-Veteran on Cold One – 100pkt
Saurus Oldblood – 120pkt
20 Saurus Warriors – 200pkt
3×5 Saurus Knights – 300pkt
Troglodon – 180pkt

Firelance Starhost – 110pkt

Ile to kosztuje?
2x Start Collecting! Seraphon – 500 zł

Zakupisz więc dwa takie same pudełka – Start Collecting! Seraphon. O tym, że jest to (prawdopodobnie) najlepszy deal jaki wypuściło Games Workshop będziesz mógł przeczytać TUTAJ! W tej armii skupiłem się na tym co otrzymujesz z pudełka bez potrzeby większych konwersji.
Saurus Oldblood on Carnosaur oraz Skink Starpriest zostali opisani powyżej – myślę, że to optymalne złożenie z pierwszego Start Collecting!.
Saurus Scar-Veteran on Cold One oraz 3×5 Saurus Knights zostali opisani w pierwszej opcji – tym razem wykorzystujesz wszystkich jeźdźców z obu pudełek Start Collecting! bez potrzeby kupowania specjalnego pudełka kawalerii. Bohater na Cold One to jedyna konwersja w tej opcji, do której Cię mocno zachęcam – nie wymaga żadnych umiejętności modelarskich a jedynie doklejenia ozdób dostępnych w wypraskach i bardziej pretensjonalnego malowania.
Jako drugą bestę proponuję Ci Troglodona w ramach różnorodności. Pozwoli Ci to wystawić taniego potwora, a do tego pieszego bohatera Saurus Oldblood.
Z pośród 24 dostępnych modeli sklejasz 20 Saurus Warriors. To będzie Twój oddział do zajmowania znaczników, a może też zalążek Twojej hordy piechurów?

Po sklejeniu powyższej opcji zostajesz z 4 nadmiarowymi Saurus Warriorami, których przy małym wysiłku możesz przekonwertować na bohaterów piechoty: Saurus Oldblood, Saurus Astrolith Bearer, Saurus Eternity Warden, Saurus Sunblood. Pamiętaj, żeby wystarczająco dużo zmienić w nich, ozdobić podstawki i nietypowo pomalować, aby Twój przeciwnik/organizator turnieju mógł rozróżnić Twoje konwersje bohaterów od zwykłych wojowników.

Podsumowując po krótce – jesteś w stanie rozpocząć swoją przygodę w AoS od armii Seraphon na prawdę niewielkim kosztem.
Armię z opcji pierwszej, kupując sprytnie na portalach aukcyjnych lub w lokalnych sklepach jesteś w stanie zebrać za:
Start Collecting! Seraphon (190zł) + Saurus Knights (80zł) = 270zł.

Tak tak, idziesz na pierwszy turniej płacąc nie więcej jak 300zł! Nic tylko kupować, kleić i malować, a już niedługo widzimy się na lokalnym turnieju!

3 Comments

  1. Chyba macie błąd w pierwszej armii:

    3×10 Saurus Knights – 300pkt

    tam powinno (chyba) być 3×5 – według waszego poradnika i informacji poniżej:

    3×5 Saurus Knights – 300pkt

    1. Oczywiście, że chodziło o 3×5. Dzięki za spostrzeżenie!

  2. Bardzo fajny poradnik. A że syn ma rozpoczętą kolekcję Liza… Seraphonów… Kiedyś się przyda. Mam nadzieję.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*