General’s War #14 – podsumowanie

UncleKyoshi/ Czerwiec 18, 2018/ General's War, Matched Play/ 0 comments

Koniec ery nastąpił już oficjalnie. Stara edycja została godnie pożegnana w warszawskim AdMechu. Szesnaście armii starło się w morderczym boju o ostatni tytuł najlepszego generała Age of Sigmar. Nastał czas Age of Sigmar 2.0

Co się działo na samym turnieju

Ta edycja była bowiem pod kilkoma względami wyjątkowa. Po pierwsze – karty Open War. Jak dla mnie wielka odmiana i powiew świeżości. Jednocześnie trochę ukłon w stronę nowej edycji, gdzie scenariuszy turniejowych ma być więcej niż 6. Trzeba było trochę bardziej kombinować i to szybko, bo po wylosowaniu scenariusza ruszaliśmy do stołów. Strategię trzeba było obmyślać niemal na bieżąco. Niestandardowe rozstawienie nie było problemem dla nikogo, kto wcześniej grał „Total conquest”. Scenariusze wprowadziły już więcej zamieszania, ale zdecydowanie najwięcej emocji wzbudził wylosowany w drugiej rundzie twist, ograniczający zasięgi czarów i strzelania. Ostatecznie zagraliśmy następujące kombinacje:

  • Runda 1: Burn&Pillage – Blessed Healing
  • Runda 2: Take and hold – Dead of Night
  • Runda 3: The Prize – Wrath of the Goods

Na turnieju miałem okazję zagrać! Od początku do końca. Nie jako rezerwowy a jako pełnoprawny gracz zagrałem na własnym turnieju, czyli też pożegnałem tą edycję AoSa. I odbyło się to z przytupem szarżującego Pimpusia (Chaos Warmammoth) oraz Archiego (Archaon). W pierwszej grze Złosiej pokazał mi gdzie jest moje miejsce w szeregu i rozstrzelał mnie zanim zdążyłem się rozpędzić. Pozostali przeciwnicy byli jednak na tyle uprzejmi, że pozwolili mi się zaszarżować. Everchosen zdecydowanie rozwija skrzydła tylko w starciu. Pimpuś z resztą też, bo 10 strzałów na 5+, 5+ załogi jakoś specjalnego spustoszenia nie robiło.

Jedyne co spadło na podłogę to kawa. Wszystkie modele wróciły do domu w całości.

Wymieniać tak można jeszcze długo. Dało się odczuć, że kończy się jakiś etap. Świat Age of Sigmar bardzo się zmienił przez ostatni rok i z niecierpliwością oczekujemy co przyniesie kolejny. Tymczasem zapraszam do zapoznania się z końcowymi wynikami turnieju, rozpiskami graczy oraz galerią zdjęć.

 

Rozpiski graczy: google drive

Galeria zdjęć: google photos

Na zakończenie pozostaje mi tylko życzyć sobie i Wam aby ta kolejna edycja była równie udana i aby nasza grupa rozwijała się jeszcze szybciej. Kolejny turniej, już na nowych zasadach, zgodnie z zapowiedzią 28-go lipca. Wyniki ankiety na FB General’s War wskazały, że będzie to turniej parowy.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*