AoS Champions – Karcianka w świecie Sigmara

Jajan/ Sierpień 18, 2018/ AoS Champions, Hands on, Inne, New Releases, News, Recenzje/ 1 comments

Myślisz, że już widziałeś wszystko w świecie Sigmara?
Grasz już w Warhammer Age of Sigmar, w Path to Glory, w AoS Skirmish, w Shadespire?
Boisz się zajrzeć do lodówki, żeby nie znaleźć tam chłopców w złotych zbrojach?

To nie wszystko! We współpracy ze studiem PlayFusion GW wydało karciankę – AoS Champions!

Pierwsze co mi przychodzi na myśl kiedy ktoś mówi o karciance to niewątpliwie Magic the Gathering (relacja z ostatniego Polish Nationals, również dalej wspominam o nim jako MtG). AoS Champions nie ominie więc dłuższe porównanie tych dwóch karcianek.

Zacznę od tego, że AoS Champions nie jest podobne do MtG. Nie spotkacie tutaj kart landów, które „wydaje się” na wystawianie jednostek. W związku z tym jednostki wydają się jako-tako zbalansowane; wszystkie wystawia się tak samo łatwo/trudno.

W Aos Champions gra się w 4 liniach – każdą z nich dowodzi jeden bohater. W zależności od tego czy jest wojownikiem czy czarodziejem – na jego linii mogą być wystawiane oddziały lub czary. Każdy z bohaterów ma do wykonania 4 zadania w grze – jeśli mu się to uda to dostaje potężne wzmocnienie zwane Błogosławieństwem.

Mamy więc 4 karty bohaterów i 4 błogosławieństwa, które przed grą losujemy i kładziemy zakryte pod bohaterami. Do tego dochodzi 30 kart w tradycyjnej talii i razem 38 kart z jednego Grand Alliance to wszystko czego potrzebujesz do gry.

Jakie karty są w tej magicznej talii? To są wspomniane już wcześniej oddziały i czary, a do tego umiejętności. Oddziały i czary zagrywasz przed bohaterem aby atakowały, wspierały, leczyły lub ulepszały Twoją grę przeszkadzając przeciwnikowi. Zmieniają one sposób w jaki działają w zależności od tego jak długo są wystawione – w danej turze ważna jest wartość w lewym górnym rogu karty i dlatego na początku turzy obraca się wszystkie takie karty ruchem przeciwnym do ruchu wskazówek zegara.

Umiejętności natomiast to karty, które zagrywasz na bohaterze i natychmiast wykonujesz efekt. Po wykonaniu efektu są one odrzucane. Umiejętności nieraz wymagają konkretnego bohatera, żeby ich użyć (Wojownika lub Czarodzieja), a czasem może je rzucić dowolny bohater.

W AoS Champions jest jedna pula punktów życia – niezależnie od tego skąd nadchodzą obrażenia to odbiera się je z jednej puli gracza. Nie ma więc obrażeń dla oddziałów czy czarów, te można co najwyżej przeciwnikowi usunąć z gry.

 

No dobra, a co jeżeli powiem, że AoS Champions wychodzi również jako gra „mobilna”? Aplikacja jest już dostępna w sklepach do ściągnięcia za darmo. Można już skanować swoje rzeczywiste karty, aby odblokować je w grze. Będzie również możliwość zakupu kart bezpośrednio w aplikacji – ale wtedy nie uzyskasz ich do gry karcianej.

Naturalnym porównaniem była by teraz gra Hearthstone – inna karcianka dostępna jako gra mobilna. Niestety nie można się na ten temat sporo wypowiedzieć, bo AoS Champions nie jest jeszcze dostępne oficjalnie do grania jako-tako.

Zostały jednak rozesłane zaproszenia na beta testy gry mobilnej AoS Champions – jak będziemy po testach na pewno Wam o tym napiszemy!

Na dzisiaj to tyle. Mam nadzieję, że przedstawiłem Ci ogólnie na czym polega karcianka w Age of Sigmar, tak abyś wiedział z czym to się je.

Daj znać czy byłbyś zainteresowany wpisami na temat AoS Champions!
Może zainteresowały by Cię podcasty albo filmy na YouTube na ten temat? Pisz śmiało, do zobaczenia w następnym wpisie!

1 Comment

  1. jak najbardziej, będzie super jeśli pojawi się więcej materiałów na temat AoS Champions. Sam też wchodzę w to każda informacja jest niezwykle miło widziana

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*