AoS Champions – Jak to działa #2 – X corner

Jajan/ Wrzesień 4, 2018/ AoS Champions, Jak to działa/ 0 comments

Battlemania weszła w AoS Champions! Wszyscy już zakupiliśmy startery, dokupiona odpowiednia ilość boosterów i zaczynamy grać. W związku z tym oczywiście zagłębiliśmy się w zasady i chcielibyśmy podzielić się tym, co najczęściej nas dotychczas myli.

W pierwszym wpisie z serii „Jak to działa” miałeś okazję przeczytać jak działa Keyword Rotate na kartach (TUTAJ). W tym wpisie natomiast omawiamy narożnik X (eng. X corner).

Karty Oddziałów i Czarów mają różne umiejętności opisane w dolnej części. Opisywany przez nas narożnik X nie sprawia problemów jeżeli karta tylko zadaje obrażenia lub leczy.

Nie raz natomiast błędnie myślimy gdy jest opisana inna umiejętność np. odrzucenie kart, wystawienie oddziałów z ręki/talii czy zakaz wystawiania oddziałów dla przeciwnika na przeciwko.

W przypadku działania jakiejkolwiek umiejętności z opisu karty nie działa ona jeżeli karta jest na narożniku X. To oznacza, że odrzucisz przeciwnikowi karty albo wystawisz swoje oddziały dopiero kiedy ta karta zmieni narożnik na dowolny inny niż narożnik X.

Na szczęście zasady przygotowały nam nawet przykład!

W tym miejscu warto też wspomnieć o innych nietypowych narożnikach. Jednym z nich jest pusty narożnik – posiada kółko ale nie ma w nim ani cyfry ani X. Taki narożnik odpala jego umiejętności ale nie zadaje obrażeń/nie leczy – bo nie ma wartości.

Istnieje też narożnik z liczbą zero. Jest on w działaniu podobny do pustego narożnika opisanego powyżej: to znaczy, że wszystkie umiejętności z opisu karty działają normalnie, a nie zadaje on obrażeń ani nie leczy (bo wartość obrażeń/leczenia to zero).

Dwa przykłady kart z pustymi narożnikami i jeden z zerowymi

Na dzisiaj to tyle! Taka ciekawostka dla raczej zaczynających przygodę z AoS Champions – a warto o tym pamiętać.
Zapraszam Cię do śledzenia kolejnych wpisów z serii „Jak to działa” – na pewno będziemy opisywać rzeczy i zagrania, które przydadzą się zarówno początkującym jak i doświadczonym graczom!

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*