AoS Champions – Jak to działa #3 – Clunky Corner

Jajan/ Wrzesień 6, 2018/ AoS Champions, Jak to działa/ 0 comments

Nadszedł czas na kolejny wpis z serii „Jak to działa”! Wszystkie poprzednie wpisy możesz przeczytać tutaj. Na pewno dowiesz się ciekawych zagrań, niektórych trudnych zasad czy innych rzeczy związanych z AoS Champions!

W trzeciej odsłonie „Jak to działa” zajmiemy się rodzajami narożników na kartach, a przede wszystkim tym nietypowym – Clunky Corner.

W AoS Champions mamy dwa rodzaje narożników. Pierwszy, zwany „Smooth”, to zwykłe kółeczko ze strzałką. Ten narożnik przekręcamy przeciwnie do wskazówek zegara o 90° w fazie Battlefield lub w innych momentach gry (o tym możesz przeczytać w tym wpisie).

Nietypowym narożnikiem jest ten z drugiego rodzaju – Clunky. Narożnik ten znasz na pewno ze swoich bohaterów, ale występuje on też na innych kartach. Ten narożnik nie obraca się w fazie Battlefield. Jedyną możliwością obrotu karty z narożnikiem Clunky jest spełnienie pewnego warunku, który jest zawsze opisany w dolnej części karty.

Wyjątkiem tutaj są bohaterowie – oni nie mają opisu warunków, jakie muszą zostać spełnione aby ich obrócić. Bohaterowie natomiast mają w narożnikach znaczniki misji, jakie muszą zostać wypełnione. Wykonanie misji oznacza zawsze obrót bohatera na kolejną misję, a jeżeli wykonana zostanie ostatnia misja – odblokowanie Blessingu.

Warto pamiętać, że każdy rodzaj bohatera ma inny zestaw misji. Ponadto jedną kartą można wykonać tylko jedną misję (wpis na temat wyjątków od tej reguły będziesz mógł przeczytać w przyszłości!).

Na dzisiaj to tyle! Mam nadzieję, że jak następnym razem zobaczysz u swojego przeciwnika „jakiś dziwny ten narożnik” to będziesz wiedział gdzie szukać warunków do spełnienia i obrotu karty.

Jesteś zainteresowany takimi ciekawostkami z zasad AoS Champions?
A może wolisz dowiedzieć się więcej o nietypowych zagraniach, silnych combosach?
Podziel się opinią w komentarzu i śledź bloga czekając na kolejny wpis z serii „Jak to działa”!

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*