AoS Champions – Jak to działa #4 – Misje

Jajan/ Wrzesień 11, 2018/ AoS Champions, Jak to działa/ 0 comments

Nadeszła pora na czwarty wpis z serii „Jak to działa”! Na planszy AoS Champions podzielonej na cztery linie ścierają się ze sobą wybrani przez bogów bohaterowie. Każdy z nich walczy, by uzyskać od swojego bóstwa potężne błogosławieństwa (eng. Blessings). Aby na nie zasłużyć konieczne jest wykonanie czterech misji (eng. quests).

W tym wpisie zajmiemy się więc wspomnianymi w poprzednim wpisie misjami bohaterów.

Każdy rodzaj bohatera ma dostępną inną kombinację misji: są one przedstawione poprzez znaki w Clunky Corners bohatera. Wszytkie talie mają te same możliwe misje do wykonania. Są to: wystawienie oddziału, zagranie czaru, użycie umiejętności, zadanie obrażeń, leczenie lub odrzucenie oddziału lub czaru. Misje są też powiązane z rodzajem bohatera – wojownicy zwykle muszą przyzywać oddziały i zadawać obrażenia, a czarodzieje czarować (dość oczywiste nie?).
W przypadku wykonania obecnej misji karta bohatera obracana jest o 90° w stronę przeciwną do ruchu wskazówek zegara.

Należy pamiętać, że jedna karta w danej turze może wykonać jedną misję na raz. Oznacza to, że przykładowo zagranie umiejętności zadającej obrażenia wykona tylko pierwszą misję (np. misję zagrania umiejętonści), ale nie kolejną (np. misję zadania obrażeń).

Jednakże, jeżeli karta ma wpływ na inne karty, to one wykonują kolejne misje bohatera natychmiast (przykładowo umiejętność obracająca oddział bohatera, który zada obrażenia wykonuje misje zarówno zagrania umiejętności, jak i zadania obrażeń mimo tego, że dzieje się to w jednej akcji).
Ponadto umiejętność, która pozwala wystawiać oddziały może również wykonać więcej misji! To znaczy zarówno misję zagrania umiejętności i wystawienia oddziału albo zagrania umiejętności i zadania obrażeń. Jednak zagrywany oddział zadający obrażenia już nie wykona obu misji na raz.

Jeżeli bohater wykona pełny obrót – to znaczy wykona wszystkie cztery swoje misje, to zasługuje on na Błogosławieństwo. Odkrywana jest wtedy przypisana do niego karta Błogosławieństwa i natychmiast rozpatrywany jest jej efekt.
Karty błogosławieństw to potężne wzmocnienia, które zwykle zmieniają diametralnie wygląd bitwy. Jednakże mogą one zostać aktywowane tylko raz – bohater, który wypełni wszystkie cztery misje nie wypełnia ich po raz drugi (nie może się dalej obracać).

Błogosławieństwa mają dwa typy: natychmiastowe (eng. instant) oraz pasywne (eng. passive). Natychmiastowe błogosławieństwa rozpatrują swój efekt natychmiast a następnie są zakrywane i zużyte. Natomiast karty pasywne pozostają dłużej w grze. Jeżeli mają narożniki gładkie (eng. smooth) to tak jak oddziały i czary – obracają się na początku tury i gdy zrobią pełny obrót to są zużyte. Pasywne karty błogosławieństw z Clunky corners zchowują się tak, jak opisane zostało w poprzednim wpisie. Karty pasywne lecz bez narożników zostają aktywne do końca gry.

To by było na tyle jeśli chodzi o misje bohaterów i błogosławieństwa! Wiesz już, jak uzyskać przewagę w bitwie, a jeżeli będziesz o tym pamiętać przy tworzeniu talii kart to powinieneś zyskać przewagę już przed bitwą.

Zapraszam Cię do śledzenia bloga i wyczekiwania kolejnych wpisów z serii „Jak to działa”!

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*