AoS Champions – Jak to działa #5 – Stacking OP!

Jajan/ Wrzesień 13, 2018/ AoS Champions, Jak to działa/ 0 comments

Z każdym wpisem dochodzimy do miejsca gdzie kończą się zasady AoS Champions a zaczynają ciekawe combosy, dziwne zagrania czy działania kart. W dzisiejszym wpisie przeczytasz o jednej z zasad, której nie doceniałem na początku swojej przygody, a dopiero z czasem zobaczyłem, że jest bardzo silna. A jest to Stacking!

Zacznijmy od tego „Jak to działa” (pun intended!). Stacking to zasada, którą niektóre oddziały posiadają w lewej części karty. Oznacza ona, że ten oddział można położyć na innym, a wtedy oddział na górze (ten z zasadą Stacking) otrzyma bonusy do swoich umiejętności w zależności od wysokości wsparcia (eng. Support) czyli ilości kart pod górną. Przykładowo będzie on zadawać więcej obrażeń, blokować więcej obrażeń czy też zadawać obrażenia z rendem.

Należy pamiętać, że Support nie może przekroczyć liczby 2 co oznacza, że nie mozna mieć więcej niż 3 kart na tym samym miejscu. Ale za to karta, na którą kładziesz kartę Stacking nie musi sama mieć tej zasady – tylko górne karty muszą ją posiadać.

No dobra, ale gdzie w tym wielka siła? Nie rozumiem – Twój goblin zamiast zadać 1 obrażeń zada 2 ale to nie jest jakieś szczególnie silne. Do tego karta dolna po zagraniu tego goblina straci swoje właściwości (jej umiejętności i narożniki przestają działać).

Otóż cała sprawa rozchodzi się o prędkość wystawienia oddziału. Wszystkie narożniki odpalane są na początku tury, co oznacza, że na zagranie kolejnego oddziału w tym miejscu musisz poczekać kolejna turę po odpaleniu ostatniego narożnika. Stacking pozwala Ci wystawić ten oddział turę wcześniej nie tracąc żadnych umiejętności (te odpaliły się zanim zacząłeś zagrywać karty).

Brute zadał już swoje 3 obrażenia więc zamiast czekać kolejną turę na jego odrzucenie od razu zagrywamy Orruk Scrappers!

Ponadto pozwala to na superszybkie wykonywanie zadań! Zwykły bohater wojownik potrzebuje zagrać dwa/trzy oddziały. Czekanie aż wszystkie obrócą się do ostatniego narożnika zajmie pół gry, kiedy to przeciwnik będzie mógł Cię wykańczać. A dzięki oddziałom z zasadą Stacking możesz to zrobić w 2 tury! Zagrywasz 3 oddziały jeden na drugi (dwa z nich muszą mieć Stacking) i wszystkie misje są wykonane. Tracisz niestety umiejętności ze wszystkich narożników, na które karty nie zdążą się obrócić, ale błogosławieństwa są tego warte!

Trzy misje jeśli tylko masz 3 akcje. A na początku kolejnej tury zadane obrażenia i Błogosławieństwo jest Twoje!

Poznałeś więc Stacking! Myślę, że będziesz w stanie teraz docenić siłę tej zasady zamiast popełniać mój błąd z początków w AoS Champions.

Powodzenia w nadchodzących grach!

Pamiętaj śledzić Battlemanię czekając na kolejny wpis z serii „Jak to działa”!

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*