AoS Champions – Jak to działa #6 – Format turniejowy

Jajan/ Wrzesień 18, 2018/ AoS Champions, Jak to działa/ 0 comments

AoS Champions rośnie w siłę na całym świecie. Coraz więcej graczy zainteresowanych jest graniem zarówno kartami, jak i w aplikacji mobilnej.
W Polsce najwięcej informacji można znaleźć za pomocą Facebooka: to tam właśnie powstała pierwsza strona związana z grą – Age of Sigmar Champions Polska. To tam znajdziesz najwięcej nowości z polskim komentarzem, informacje o wydarzeniach w całej Polsce a nawet recenzje. Tam również będziesz mógł dołączyć do grupy podobnych Tobie graczy z całej Polski. Zapraszam!

W związku ze wzrostem popularności systemu pojawiło się zapotrzebowanie dotyczące grania kompetytywnego, czyli na turniejach. Dlatego w dzisiejszym wpisie będziesz mógł przeczytać o zasadach Formatu Turniejowego.

Zasady Formatu Turniejowego są bardzo proste i dzielą się na dwie części.

Pierwszą z nich jest budowa talii (eng. Deck Construction).
Na turniej zabierzesz ze sobą nie czterech a pięciu bohaterów, których suma kosztów nie przekracza 30 punktów. Nie zmienia to jednak sposobu rozgrywki – do walki będziesz musiał wybrać czterech bohaterów z punktami do 20. Ten dodatkowy bohater nadaje grze trochę elastyczności i strategii na samym początku – w fazie championów, gdy wybierasz którego bohatera gdzie wystawisz.

Walki turniejowe grane są w systemie Best of Three czyli do dwóch zwycięstw. Pomiędzy meczami gracze będą mieli możliwość dostosowania swoich talii dzięki bocznym taliom (eng. side decks). Boczne talie w AoS Champions zawierają 9 kart, które mogą być kartami akcji (oddziały, czary i umiejętności) i/lub kartami błogosławieństw. Taka talia muszi w połączeniu z główną talią nadal spełniać tradycyjne limity (czyli max 3 te same karty akcji i max jedno to samo błogosławieństwo). Przy wymianie kart między talią główną a boczną musisz dalej posiadać legalną talię (spełniać wymogi co do liczby kart) przy każdej grze, a po jej zakończeniu musisz cofnąć wszystkie zmiany tak, by główna talia powróciła do pierwotnego stanu.

Warhammer Fest w Berlinie

Drugą częścią zasad formatu turniejowego jest rozgrywanie meczy.
Tak jak wspomniałem wcześniej – gry będą rozgrywane w formacie „do dwóch zwycięstw”. Pomiędzy meczami z jednym przeciwnikiem gracze mają możliwość dostosowywania swoich talii z talii bocznych. Zalecanym czasem rozgrywania gry do dwóch zwycięstw jest jedna godzina.

W fazie wystawiania bohaterów (eng. Champion Placement phase), oprócz tego, że posiadamy jednego dodatkowego bohatera, to rozstawiamy się podobnie do tradycyjnych gier. Kiedy wyłożymy wszystkich czterech grających bohaterów to nadal nie wolno przekroczyć 20 w ich sumie punktów, spośród 30 jakie mogłeś przynieść. Nadmiarowy bohater po zakończeniu wystawiania jest odkładany razem z talią boczną i nie bierze udziału w tym meczu. Nie musisz pokazywać przeciwnikowi jaki był ten bohater (jest to informacja prywatna).

To wszystko co otrzymaliśmy jeśli chodzi o Format Turniejowy! Jesteś zainteresowany kompetytywną rozgrywką?

Wpadnij na grupę Age of Sigmar Champions Polska gdzie już organizowany jest pierwszy turniej – w aplikacji mobilnej!

Jak zwykle również zachęcam Cię do śledzenia Battlemanii w oczekiwaniu na kolejne wpisy z serii „Jak to działa”!

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*