AoS Champions – Online Tournament

UncleKyoshi/ Wrzesień 20, 2018/ AoS Champions, Turnieje/ 0 comments

Właśnie trwa turniej online AoS Champions organizowanego przez Jon’a Vandermeer z The Competitive Edge . Jest to pierwsza tego typu inicjatywa na taką skalę. Zapraszam na relację po rundzie 1.

Zacznijmy od początku. Turniej online to inicjatywa dedykowana do wszystkich fanów gry korzystających aktywnie z udostępnionej już publicznie aplikacji mobilnej. Wymogiem uczestnictwa było dołączenie do grupy The Competitive Edge na FB i przesłanie swojego ID oraz talii we wskazanym terminie. Ostatecznie takich zgłoszeń było 84! Jak na pierwsze tego typu wydarzenie to wynik jest naprawdę niezły.

Kilka podstawowych zasad jakie obowiązują w trakcie eventu:

  1. Gramy 6 rund.
  2. Każda runda rozgrywana jest na zasadach „do dwóch zwycięstw”
  3. Gramy jednym deckiem przez cały turniej
  4. Na rozegranie meczu w danej rundzie są24h
  5. Wyniki w formie ostatecznej punktacji wysyłamy do organizatora

Osobiście zgłosiłem się ze swoją talią Chaosu, która jest wariacją opcji z szybko levelującymi bohaterami, bez magów, z niewielką możliwością leczenia na Blood throne. Talię możecie podejrzeć tutaj. Jeszcze niedawno, gdy aplikacja była w fazie beta, ta talia dawała mi bardzo dobre wyniki. Obecnie sprawuje się nieco słabiej i przed pierwszym meczem miałem niezłego stresa.

Na pierwszą rundę trafiłem na gracza Orderu  z Doncaster.  Grał na Celestant Prime , 2x Liberator prime i Protector prime. Umówiliśmy się na konkretną godzinę za pośrednictwem FB i wystartowaliśmy. Ostatecznie pojedynek przegrałem 2:1, ale w końcowej rozgrywce zabrakło naprawdę niewiele. Chyba trochę zjadła mnie trema i słabo rozgrywałem misje. Przeciwnik wcześniej odkrył blessing i zdejmował mi pare punktów co turę. Moje potencjalne 14dmg  (Wanton Destruction) spóźniło się o turę.

W turnieju bierze udział jeszcze kliku rodaków. Jeżeli macie chęć nam dopingować to  postępy można śledzić na Challonge.

A oto co powiedzieli o sobie gracze, do których udało mi się dotrzeć i bonus – mini wywiad z autorem całego zamieszania.

Daniel ŁukaszewiczJestem z Wrocławia, mam 35 lat. Grałem turniejowo w Warhammera Inwazję i Hearthstone oraz rekreacyjnie w MtG i Doom Troopera. Na turniej wybrałem Destruction na Stackingu. Po pierwszym przegranym meczu 1:2 z mirrorem już mniej więcej wiem co trzeba zmienić, więc w następnym turnieju pierwsza runda powinna wypaść inaczej 😉

Grzegorz PijasGram Destro na spellach, Jestem z Wawy. Pierwszy paring to aggro chaos na szybkich blessingach i za dużo dmg wpadło. Nie udało się obronić 0:2. Było blisko w każdym meczu, ale to trudny paring ze względu na liczbę eventow bijących za 5.

Patryk Szakal – Cześć! Gram death i aktualnie z niemiec. No na start dostalem mocnego zawodnika wiec nie poszlo. Kontakt byl super i szybko dogadalismy sie zeby zagrac. Teraz kontakt zerowy. Ale nie ma co. Sam event to coś ciekawego w oczekiwaniu na ranked [nowa opcja w grze – kyo] . No i Jon bdb zorganizował samo wydarzenie. Szacun!

Dawid Stefański – tu przedstawiać nie trzeba. Numer 1 w Polsce. Założyciel Polskiej grupy AoS:Champions. Jego postępy szczegółowo tam opisuje. Zachęcam do zajrzenia.

I na koniec – Jon Vandermeer

Kyo – Hello Jon, Would you be so kind to whrite few words about yourself for ppl in Poland? (Cześć Jon, Powiedz kilka słów o sobie dla naszych czytelników w Polsce)

Jon: My name is Jon. I have been gaming since I was 12. Personally, I hold a Masters Degree in nursing and currently working on my Doctorate. My wife of 7 years is also a RN and we have 3 kids, my oldest is 21 and just finished nursing school, our 10 year old special needs son and my insane 2 year old toddler. (Nazywam się Jon. Jestem graczem od 12. roku życia. Osobiście mam tytuł magistra pielęgniarstwa i obecnie pracuję nad doktoratem. Moja żona również pracuje w służbie zdrowia, mamy 3 dzieci: najstarsze ma 21 lat i właśnie skończyła szkołę pielęgniarską, 10-letniego synka i obłąkanego dwulatka. )

Kyo – What is your background? (Od czego zaczynałeś? )

Jon – I started off with D&D and everything went downhill from there. Everquest was my first online gaming experience which then lead into WoW. Of course back in the 90’s I was given a pack of this odd card game called MTG. Played that for 10 years and quit around Ice Age. From there I played Deciphers Star wars CCG where I literally broke the game at Worlds. From there went to WOW TCG until they lost their IP. ( Zacząłem od D&D i od tego miejsca już się potoczyło. Everquest był moim pierwszym doświadczeniem w grach online, które doprowadziło mnie ostatecznie do WoW. Oczywiście w latach 90-tych dostałem paczkę tej dziwnej gry o nazwie MTG. Grałem przez 10 lat, ale odpuściłem w okolicach Ice Age. Potem grałem w Deciphers Star Wars CCG, gdzie dosłownie podzieliłem grę na Światy. Potem był WOW TCG, aż stracili swoje IP.)

During that CCG break I was turned on to the miniature side of things and ended up playing and collecting Warhammer 40k and eventually AoS. (Podczas przerwy z CCG zostałem wciągnięty do miniaturowej strony hobby i skończyłem grając i zbierając Warhammera 40k a potem ostatecznie AoS.)

Kyo – Why AoS:Champions? (Co Cię doprowadziło do Championsów?)

Jon – All this history strengthened passion for this game. My love for CCGs, refreshing mechanics and my love for its lore. (Cała ta historia zasiliła pasję dla tej gry. Zamiłowanie do CCGs, odświeżona mechanika, lore … )

Kyo – Why organise such an event and community? (Skąd pomysł na turniej i organizację społeczności?)

JonFinally, all of my remaining energy, passion is focused here. I enjoy seeing people have fun and enjoying seeing something I am passionate about grow. At the end of the day, you cant take any of this with you, but you can create lifelong memories and forge new friendships. (Na koniec dnia skupiam tu całą moją pozostałą energię, pasję. Lubię oglądać ludzi, którzy dobrze się bawią i cieszy mnie jak widzę coś, czym się pasjonuje się rozwija. Ostatecznie nie możesz tego zrobić sam ze sobą. Za to możesz tworzyć wspomnienia na całe życie i nawiązywać nowe przyjaźnie.)

Kyo – Many thanks Jon. (Dziękuję Jon)

Jon – Nice! (Miło mi)

 

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*