AoS Champions – Jak to działa #8 – 10 akcji w turze?

Jajan/ Wrzesień 27, 2018/ AoS Champions, Jak to działa/ 0 comments

Destrukcja spotyka się z coraz większym hejtem w środowisku. Do wyjścia trybu rankingowego w większości bitew potykało się to samo silne złożenie, które sprawiało, że gra nie sprawiała przyjemności. Obecnie, większość graczy w grach rankingowych gra właśnie destrukcją i nie raz jest tak, że aby wyjść ze swojego poziomu sam musisz wybrać destrukcję.

W dzisiejszym wpisie opiszemy drugą po Stackingu (o którym mogłeś przeczytać w poprzednim wpisie) dużą zaletę Destrukcji – liczba akcji/zagrywanych oddziałów.

Nasz redakcyjny Battlemaniak ostatnio powiedział: „Jak to działa, że Destrukcją ma 10 akcji podczas gdy ja mam tylko dwie? Cały czas wyrzucają oddziały i jeszcze korzystajac ze Stackowania zadają gigantyczne obrażenia”.

Cóż, destrukcja ma wiele kart dodajacych lub pozwalających oszczędzać akcje.

Pierwszym typem kart są te, które dodają akcje. W większości wypadków wystarczy zagrać oddział, który co turę dodaje nam dodatkową akcję. Wyobraź sobie dwóch Waaagh! Chanterów i Pouncing Wolf Ridera na odpowiednich narożnikach. To już 5 akcji w tej turze, przy czym Twój przeciwnik ma tylko dwie!

A liczbę akcji możesz też zwiększać na bieżąco. Przykładowo jeśli uda Ci się usunąć oddział przeciwnika na Twoim Megabossie na Maw-Krushy. Dodatkowa akcja! Albo zagrasz Pouncing Wolf Ridera na Savage Boar Bossa. Dodatkowa akcja! W ten sposób jesteś w stanie wystawić więcej oddziałów, zagrać więcej umiejętności lub, co najważniejsze, dobrać karty.

Destrukcja ma jednak karty, które wyróżniają się na tle innych talii. Ma wielki potencjał oszczędzania akcji! Pozwalają na to takie karty jak Rallying Cry czy Ushering of the Waaagh!.

Ich działanie skupia się na jednej zasadzie – przy wykorzystaniu jednej akcji jesteś w stanie wystawić większą liczbę oddziałów. Do tego, przykładowo Rallying Cry pozwala Ci na wykonanie na raz dwóch zadań bohatera – zagranie umiejętności oraz wystawienie oddziału (lub zadanie obrażeń) są liczone oddzielnie.

Ponadto oddziały wystawiane przy ich wykorzystaniu nie liczą się do limitu wystawianych oddziałów! Tak więc jeśli chcesz wystawić dwa takie same oddziały w jednej turze – użyj Rallying Cry. Jeśli masz w ręce oddział do wystawienia a wypada Ushering of the Waaagh! dobierając Ci kolejny – bez problemu wystawiaj go, a następnie jego kopię z ręki!

Jak w takim razie wykonasz więcej akcji w jednej turze? Zagrywając Rallying Cry możesz wystawić dwa oddziały, to oznacza wykonanie trzech akcji przy wykorzystaniu jednej. Jeżeli uda Ci się dzięki temu odblokować Ushering of the Waaagh! i dobierzesz trzy oddziały to już wykonałeś sześć akcji (umiejętność i 5 oddziałów – przynajmniej jeden z nich musi mieć Stacking). Pozostaje Ci nadal kolejna akcja do wykonania, a jeżeli masz np. Waaagh! Chantera to jest to większa liczba akcji. Użycie Deadly Chop na Megabossie na Mak-Krushy nie zabiera Ci akcji (używasz jedną i jedną odzyskujesz). Nie jest więc dla Ciebie problemem wykonanie 10 akcji w jednej turze. Pamiętaj jednak, że ciężko będzie Ci to powtórzyć w tej grze!

Krok 0: 2 akcje + 2 dodatkowe za Waaagh! Chantera i Puncing wolf Ridera Krok 1: Rallying Cry na Savage Boar Bossie (akcja 1 z 4) Krok 1.1: Wystaw 2 oddziały 2. Deadly Chop na Megabossie (nie zużywa akcji) Krok 2.1: Odblokuj Ushering of the Waaagh! Krok 2.2: Wystaw 3 oddziały Rezultat: Wystawiłeś 5 oddziałów, 1 umiejętność i nadal masz 3 akcje do wykorzystania.

To by było na tyle jeśli chodzi o kombinowanie wielu akcji w jednej turze. Jesteś teraz gotowy i nie powinno Cię to zaskoczyć jeśli Cię to spotka. A może sam wymyślisz lepszy sposób na liczbę akcji?

Mimo, że jestem graczem destrukcji to muszę przyznać, że hejt na tą talię jest słuszny. Inne armie nie są w stanie grać tak efektywnie, więc trzeba skupić się na innej, często trudniejszej, taktyce. Ale zachęcam Cię do próbowania i znalezienia własnego sposobu na grę!

Zapraszam do śledzenia wpisów z serii „Jak to działa”. Koniecznie dołącz do grupy AoS Champions Polska na Facebooku. Do zobaczenia!

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*