AoS Champions – Jak to działa #9 – Death Removal Deck

Jajan/ Październik 2, 2018/ AoS Champions, Jak to działa/ 0 comments

Wśród fal hejtu jaki spływa słusznie na talie destrukcji (chcesz wiedzieć dlaczego? Zajrzyj TUTAJ) padło stwierdzenie, że talie orderu i chaosu potrafią sobie z destrukcją ładnie poradzić. A co z deathem? Czy z góry zostaje na przegranej pozycji?

W dzisiejszym wpisie chciałbym przedstawić Ci mój pomysł na talię Death. Czy jest ona idealna przeciwko talii Destrukcji? Z pewnością nie. Ale na pewno ułatwia trochę walkę z Destrukcją, a mi sprawia dużą przyjemność jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem.

Bohaterowie w mojej talii. Trochę randomowi? Tak. Ale jak działają to po co zmieniać…

Moja talia death opiera się na odrzucaniu kart z ręki przeciwnika. Wiele kart w niej sprawia, że przeciwnik zmuszony jest do wyboru kart i wtasowaniu ich do swojej talii. W ten sposób ograniczam przeciwnikowi możliwości zagrywki w jego turze, a nieraz kompletnie psuję pomysł na grę lub zmuszam do dobrania kart.

Złożenie tej talii, tak jak większości moich talii, wyszło dość spontanicznie: wziąłem nowego bohatera wampirów którego udało mi się uzyskać, dolozylem karty, które moim zdaniem współgrały, wzmocniłem paroma czarami i zacząłem grać. Siłę talii odkryłem dopiero po ograniu jej.

Najważniejsze pierwsze dwa błogosławieństwa, pozostałe dwa to po prostu spowalnianie gry

Dzięki ograniczeniu kart przeciwnika wydłużamy grę i sam jestem w stanie zagrać ich więcej. W czasie kiedy on dobiera karty ja mogę spokojnie wykonywać zadania, zagrywać karty i zadawać obrażenia moimi oddziałami.

Destrukcję boli to podobnie jak każda inna talię – jak nie masz kart w ręce to nie możesz ich zagrać a więc nie możesz wygrać gry. Jezeli nie będę miał koszmarnego doboru własnych kart to powinienem sobie poradzić z dobiciem go.

Możliwie najwięcej kart odrzucających karty z ręki przeciwnika

Talia, jak wspomniałem wcześniej, nie jest idealna. Są karty radzące sobie z tym zagraniem: pierwsze przychodzące na myśl to Warboss Recruiter i Celestant-Prime. Pozwalają one na dobranie kart przed końcem tury, a co za tym idzie nawet jeżeli przeciwnik nie ma kart w ręce to jest w stanie zagrywać karty w swojej turze.

To by było na tyle! Eksperymentuję jeszcze z innymi taliami deathu, może coś z tego wyjdzie?

Jakie Ty masz pomysły na Death? Udaje Ci się rozłożyć nie spodziewającego się niczego gracza Destrukcji? Daj znać w komentarzach!

Zapraszam Cię również do śledzenia wpisow z serii „Jak to działa” oraz niezwłocznie dołącz do grupy AoS Champions Polska na FB.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*