AoS Champions – Jak to działa #10 – All In Chaos

Jajan/ Październik 9, 2018/ AoS Champions, Jak to działa/ 0 comments

Na łamach Battlemanii miałeś już okazję naczytać się o Destrukcji, a w ostatnim wpisie opisałem swoją nietypową talię Deathu (tutaj). W dzisiejszym wpisie chciałbym przedstawić Ci talię Chaosu.

Z tym złożeniem spotkałem się już na samych początkach AoS Champions. Jeden z moich pierwszych przeciwników złożył Combo, na którym poniższą talię oparłem. Co prawda nie wykorzystuję wszystkich jego zagrywek, ale to złożenie można bardzo łatwo ulepszyć.

Na samym początku muszę przyznać, że nawet jako początkujący gracz z talią startową Destrukcji pokonałem mojego przeciwnika wtedy, na samych początkach AoS Champions…

Czy już zauważyłeś Combo?

Nie oszukujmy się, już na pierwszy rzut oka na bohaterów widzisz na czym ta talia polega. Stojący obok siebie Bloodthrister of Unfettered Fury oraz Exalted Deathbringer sprawiają, że wszystkie oddziały na czwartym narożniku zadają aż +3 obrażenia!

Ale to nie wszystko. Wiem, że po wystawieniu takich bohaterów mój przeciwnik spodziewa się jednego zagrania – oddziałów z czterema narożnikami wystawianych na Exalted Deathbringerze. Przeciwnik w takim wypadku będzie oszczędzać swoje karty z Removal (odrzucające moje jednostki) właśnie po to, żeby mi to combo popsuć.

3 obrażenia przez 3 tury, na ostatnim narożniku aż 6!

Moja talia jednak nie jest tak zwanym „one-trick pony”. Mam w niej karty pozwalające mi na zadanie gigantycznych obrażeń nawet jeśli nie zagram oddziałów z czterema narożnikami. A przeciwnik będzie oszczędzał swoje odrzucenia, aż będzie za późno…

Moje combo-w-combo to zagrywanie oddziałów zwiększających obrażenia w połączeniu z bohaterami. I w ten sposób Blood Warrior Berserker zagrany na Bloodthristerze będzie ulepszać boczne oddziały w trakcie obrotu, a sam bohater ulepszy ostatni narożnik, nawet jeśli nie jest to narożnik czwarty!

Moje ulubione zagranie to wspomniany wyżej Blood Warrior Berserker na Bloodthristerze a obok Starving Flesh Hounds. Obrażenia wchodzą w przeciwnika z niewiarygodną prędkością, a on spodziewa się raczej np. Fanatical Skullfienda na Exalted Deathbringerze.

Będzie oszczędzał odrzucenia? Oberwie od Houndów i Berserkera. Odrzuci którąś z tych kart? Wystawię Skullfienda z jego obrażeniami.

4 obrażenia w 2 turze, a w trzeciej jeśli zagrasz oddział obok Flesh Houndów to 11 obrażeń z tych dwóch kart plus to co na zagranej jednostce!

Jest to jedna z niewielu moich talii, w której nie skupiam się na wykonywaniu zadań bohaterów i odblokowywaniu błogosławieństw, a raczej na zwykłym, naturalnym zadawaniu obrażeń.

Tyle combo na dziś! Co myślisz o taliach Chaosu? Czy jest to druga po Destrukcji najsilniejsza talia?

A może sam stworzyłeś na lepszą kombinację? Daj znać w komentarzach!

W międzyczasie śledź wpisy z serii „Jak to działa” by dowiedzieć się więcej o zasadach i taktykach w AoS Champions!

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*