Szturm w Merfolku – Przebudzienie Rozdział III

Jajan/ Październik 10, 2018/ Narrative Play, Open play, Path to Glory, Relacje, Szturm/ 2 comments

W minioną sobotę miałem przyjemność uczestniczyć w kolejnym rozdziale wydarzenia pod nazwą Szturm. Jeśli nie wiesz jeszcze czym jest to fantastyczne narracyjne wydarzenie w Age of Sigmar to przeczytaj ten wpis, który przybliży Ci założenia tego eventu.

Już od jakiegoś czasu Szturm opowiada o mrocznych wydarzeniach krążących wokół sił Śmierci przybierających na sile w Śmiertelnych Krainach. Kampania ta otrzymała nazwę „Przebudzenie„, a więcej o jej początkach możesz przeczytać tutaj.

Sobotni Szturm przedstawiał gigantyczną bitwę trzech sił: Śmierci, Życia oraz armie Beriaadora. I ja tam byłem, a moja armia Moonclan Grots walczyła dla Beriaadora – lorda Chaosu. Złożona w pełni losowo na podstawie przygotowanych przez organizatorów tabel do Path to Glory zawierała: Fungoid Cave-Shamana, Moonclan Warbossa, Moonclan Shamana oraz 3 oddziały po 30 grotów.

Da Mushroom Headz!

W ramach relacji nie będę wiele opisywał; cały background fabularny możesz przeczytać tutaj. Potężna bitwa, która toczyła się przez całe wydarzenie, miała na celu spowolnić marsz armii Licza. Armie Życia, reprezentowane przez Sylvaneth, Bonesplitters oraz Kharadronów, miały za zadania przedostać się do ruin miasta, w których zaczęły się rządy Śmierci. Armie Licza, reprezentowane przez Nighthaunt, Legions of Nagash, Flesh Eaters oraz przekupionych Kharadronów, za zadanie miały powiększenie swoich szeregów o nowych nieumarłych – w tym celu musiały zabijać oraz doprowadzać do walk między przeciwnikami.

Armia Beriaadora, której byłem częścią obok Maggotkin of Nurgle, miała własne, tajne zadanie. Beriaadora nie obchodziły ruchy zarówno Śmierci jak i Życia, pragnął on odzyskać swój zagubiony artefakt. W związku z tym celem jego armii było pojmanie możliwie największej ilości bohaterów Śmierci (pokonanie ich w walce wręcz).


Po tak opisanym wstępie zapraszam na fotorelację!

This slideshow requires JavaScript.

 

2 Comments

  1. Co się dzueje dakej jeżeli jeden dowódca armi Death został pojmany?? Czy może brać dalej w walce. Scenarusz powinien wziąść pto uwagę. Senariusz ciężki dla graczy życia. Grało się super iż dołączyłem po dłuszej przerwie.

    1. Pojmanie bohatera równało się z pokonaniem go w walce więc w tej bitwie nie brał on już więcej udziału.
      W kolejnych Szturmach prawdopodobnie powróci do swojej bandy by prowadzić ją dalej, ale najlepiej było by o to zapytać organizatorów! 🙂

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*