AoS Champions – Jak to działa #11 – Onslaught

Jajan/ Październik 16, 2018/ AoS Champions, Jak to działa/ 0 comments

AoS Champions już dość długo istnieje w świadomości graczy. Większość z nas już zaczęła kojarzyć 100% kart w grze. Znane są już najczęstrze ułożenia talii, szczególnie przy grach rankingowych. Słuszny hejt spływa również na destrukcję (o powodach możesz przeczytać tutaj).

Aby gra się nie znudziła po tak dobrym starcie i przyjęciu wśród graczy, Playfusion – wydawca AoS Champions, wydaje drugą falę kart pod nazwą Onslaught. Co to dla nas oznacza? Czego już się o tym rozszerzeniu dowiedzieliśmy? Czytaj dalej!

AoS Champions ujrzało światło dzienne na przełomie lipca i sierpnia kiedy to do obrotu weszły startery i boostery z kartami do gry. Początkowo gra wyłącznie fizyczna, lecz już po dwóch tygodniach były rozdawane dostępy do zamkniętej bety aplikacji mobilnej. Od września wszyscy możemy ściągnąć aplikację ze sklepu i za darmo grać na urządzeniach mobilnych.

Minęły więc już cztery miesiące aby gracze oswoili się z kartami, zagraniami, zasadami gry. Do aplikacji mobilnej wszedł tryb rankingowy, a fizycznie organizowane są turnieje gdzie gracze wyciągają możliwie najwięcej ze swoich talii. O niektórych ciekawych taliach na pewno przeczytałeś w ramach tej serii („Jak to działa”).

Przyszedł więc czas na Wave 2 – drugą falę boosterów z nowymi kartami. Gracze, zgodnie z artem na boosterach, spodziewaja się rozwinięcia rasy Nighthaunts z Deathu. Nie oszukujmy się – dotychczas była to rasa dość słaba, nie współpracująca z resztą Deathu a posiadająca zbyt mało kart by złożyć niezależną talię. Widniejąca na okładce bohaterka to Lady Olynder – imienny bohater Nighthaunts spodziewany jako dodatek do obecnych kart z tej rasy.

Druga fala kart jest zapowiedziana na około 100 nowych kart. Wiemy, że wśród nich będzie rozszerzenie wspomnianej wyżej rasy Nighthaunts. Jakie inne frakcje dostaną swoje karty?
Tego już na pewno nie możemy powiedzieć. Plotki najczęściej mówią o Ograch, które mogły by wprowadzić większą różnorodność w taliach destrukcji.

Wiele osób spodziewa się również kart powiązanych ze starterem drugiej edycji Age of Sigmar – nowych oddziałów Nighthaunts oraz Stormcastów. Nie mamy jednak pewności na ile powiązane będzie rozszerzenie z figurkowym AoS.

W związku z wielkim oczekiwaniem i ciepłym przyjęciem wiadomości o drugiej fali przez graczy, community team postanowił odsłonić rąbka tajemnicy z nadchodzącego rozszerzenia. Jest to jedynie górny pasek karty – ale jak wiele nam mówi! Jest to niewątpliwie karta neutralna – a więc będzie można ją wykorzystać w każdej talii. Ponadto… jest to Blessing! Tego jeszcze nie było – blessingi były ściśle powiązane z frakcją, z której talię utworzyliśmy.

Dzięki temu, możemy się również spodziewać nie tylko kart dodanych do istniejących talii czy rozszerzających rasy, ale też karty zmieniające rozgrywkę jaką dotychczas znaliśmy. Czy neutralny blessing będzie jedyną tego typu kartą? Tego już nie wiemy…

Żegnaj Wave 1, witaj Wave 2!

Zmiany nadchodzą. Kiedy? Oficjalnie pod koniec listopada, a nieoficjalnie mówi się o okolicach ostatniego weekendu: 24-25 listopada. Plotki mówią jednak, że sporo informacji o nadchodzącym rozszerzeniu usłyszymy już na początku listopada; 3-4 listopada Playfusion organizuje wydarzenie i tam może podzielić się nowościami.

Jak wiele zmieni rozszerzenie? Czy układ sił pozostanie bez zmian?

Czy dodatkowe i rozszerzone rasy przejmą kontrolę w AoS Champions?

Koniecznie podziel się w komentarzu swoimi przemysleniami i oczekiwaniami od tego rozszerzenia, a w międzyczasie śledź serię „Jak to działa” po więcej informacji z AoS Champions!

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*