General’s War # 19 – wyniki

UncleKyoshi/ Styczeń 28, 2019/ General's War, Matched Play, Turnieje, Uncategorized/ 0 comments

Pierwszy turniej z serii General’s War w roku 2019 za nami. Rozpoczęliśmy nowy, trzeci już, sezon rozgrywek o tytuł najlepszego generała. Co się działo w trakcie turnieju przeczytacie w tej krótkiej relacji.

Zacznijmy może od tego, że przerwa Świąteczna zdecydowanie pozytywnie wpłynęła na poziom pomalowanych armii. Praktycznie wszystkie były w kolorach a kilka naprawdę pięknie pomalowanych. W głosowaniu wygrał Piotr Ziętek, ale kandydatów do nagrody na najładniejszą armię było co najmniej kilku. Na potwierdzenie zapraszam do galerii:

This slideshow requires JavaScript.

Na turnieju rozegraliśmy trzy scenariusze, które dla niektórych były przygotowaniem do warszawskiego mastera. Ostatecznie wybrane podczas rejestracji scenariusze to:

1. Scorched Earth – Realm: Hysh – bez zaklęcia Banishment – Realmscape feature: Aetheric Beams of Light
2. Places of Arcane Power – Realm: Chamon – Realmscape feature: Steel Rain
3. Battle for the Pass – Realm: Aqshy – Realmscape feature: Every Step a League

Pod tym względem widać też znaczną różnicę. Nie było nerwowego szukania podręczników i sprawdzania co to teraz jest grane. Te kilka miesięcy od publikacji GH’18 w intensywnym ligowym graniu sprawiły, że część graczy już zna je na pamięć. To z kolei mówi mi dwie rzeczy:

  • po pierwsze, że czas na jakieś zmiany bo za chwilę zrobi się nudno
  • po drugie czas na event dla nowych graczy, bo gramy ciągle to samo

Zwłaszcza w kontekście punktu drugiego nie odbierajcie tego proszę negatywnie – fajnie, że mamy silną i ogarniętą grupę stałych graczy i nie mam zamiaru odpuszczać organizacji turniejów ligowych. Niemniej jednak jeżeli po raz kolejny przyjdzie niektórym graczom grać ze sobą to mam wrażenie, że zaraz skisną. Oczywiście to moja subiektywna opinia i mogę się mylić 🙂

Ostateczne wyniki dostępne są online na warscore.net. Wygrana przypadła Radkowi – gratulacje!  Wyprzedził drugiego Olgierda o dosłownie jeden punkt. Zaważyły tak naprawdę głosy na najładniejszą armię. Gdyby Olgierd załapał się na 2.5 pkt. za trzecie miejsce miał by wygraną w kieszeni. Tu głosowanie wyglądało następująco:

  1. Piotr Ziemek 5 – 7.5p
  2. Piotr Kurkowski 3 – 5p
  3. Bartek 2 – 2.5p
  4. Olgierd 1 – bez punktów
  5. Adrian 1 – bez punktów

W mojej ocenie system jaki przyjęliśmy objawił tu swoją słabą stronę. Nie dlatego, że wygrał Piotrek, bo jego figsy były naprawdę ciekawie zrobione. Niemniej jednak trochę nie fair jest nie przyznanie punktów reszcie graczy, którzy też przygotowali swoje armie w 100% a z jakiegoś powodu tego dnia nie otrzymali wystarczającej liczby głosów. Sprawa do przemyślenia i pewnie korekty na przyszłość.

Dla zainteresowanych ostatnimi dyskusjami o rakach tu znajdziecie wszystkie Rozpiski  z General’s War #19

 

Pozdrawiam i zapraszam na kolejne wydarzenia z serii General’s War.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*