Daughters of Khaine – Road to AoS Grand Tournament #2

Jajan/ Marzec 1, 2019/ Doniesienia ze świata, Matched Play, News, Relacje, Rozpiski, Turnieje/ 0 comments

Witam w drugiej części serii artykułów o Daughters of Khaine dotyczącej wyjazdu na Grand  Tournament Heat 1. Turniej zaczyna się w najbliższą sobotę, więc pora zaprezentować rozpiskę.

Przetestowałem kilka buildów, jedne okazały się lepsze, inne gorsze. Rozpiska którą grałem na Warszawskim Masterze – Warszawski Dzban nie spełniła do końca wszystkich oczekiwań, koniec końców zająłem 10 miejsce przegrywając mirrora w ostatniej bitwie. Dodatkowo przeglądając najnowsze podręczniki – Gloomspite Gitz, Skavenów i Flesh-Eater Courts doszedłem do nowych wniosków odnośnie rozpiski.

Na ten moment rozpiska wygląda tak i na 99% właśnie taki build zabiorę ze sobą do Warhammer World.

Army : Daughters of Khaine
Realm : Ulgu
Temple : HaggNarr

 

Slaughter Queen on Cauldron of Blood

  • General
  • Iron Circlet
  • Blessing of Khaine

Hag Queen – Sacrament of Blood

Hag Queen – Catechism of Murder

Bloodwrack Medusa – Mindrazor

  • Shadow Stone

 

Battleline :

30 Witch Aelves – Bladed Bucklers

20 Sisters of Slaughter – Sacrificial Knives

10 Sisters of Slaughter – Sacrificial Knives

 

Units :

20 Blood Sisters

2×5 Heartrenders

 

Battalion : Slaughter Troupe

Niespodzianka, niespodzianka – nie ma Morathi. Czemu ? Głównie jest to podyktowane armiami jakie są w mecie :

  • przeciwko Nagashowi to jest bardzo często utopione 480 punktów, które nie robi wiele, a wręcz musi się chować po kątach, żeby nie dostało strzała z Hand of Dust. Można ją zostawić w małej formie przy Arcane jeżeli takowy będzie i unbindować spelle, ale dwa unbindy to i tak niewiele. A same czary nawet Realmowe na ten match-up mało pomogą.
  • przeciwko SCE też nie ma dużego znaczenia, gdyż nie wnosi aż tak wiele, a np. Three Places of Arcane Power da się spokojnie wygrać.
  • jeżeli Goblinki mogą mieć równą ilość dropów lub niższą to mogą jej zadać mortale jak jest w małej formie.
  • armie z Endless Spellami mogą szybciej jej zbijać rany
  • jednak w większości scenariuszy dużo woundów, szczególnie trudnych do przepchnięcia dużo bardziej pomaga i zostawia też większy margines na błędy.

20 Blood Sisters, które wskoczyły na miejsce Morathi, na SCE czy Gobliny będą co najmniej tak samo dobre, a jest to 40 woundów, które bez buffów biją jak szalone i mogą dzięki 8M dosyć skutecznie wjechać na znacznik i go zająć. Dużo modeli i duże podstawki pomagają też skutecznie taki znacznik zastawić.

Oprócz tego w armii jest naprawdę dużo modeli, z niezłym save plus 5++ obok wózka. Przy takiej ilości modeli ciężko się też dostać do wózka i też nie jest potrzebny, żeby w ogóle walczył. Samo dawanie +1 do save, 5++  i do tego możliwość aktywacji np. Blood Sisters z Command Ability zdecydowanie wystarczą. Dodatkowo można nim zrobić jak trzeba retreat & charge dzięki zdolności z battalionu. Tutaj nadal się zastanawiam czy nie brać Gryph-feather Charm na wózku, ale z jednej strony raczej nie planuje aby wchodził w walki, których łatwo nie wygra, a z drugiej armii shootingowych w mecie nie ma zbyt dużo. Iron Circlet zwiększa za to szansę wrzucenia Blessing of Khaine, które jest modlitwą wygrywającą gry.

Zmieniłem też battalion, który jest głównie aby zmniejszyć ilość dropów i dać Meduzie Shadow Stone (Mindrazor na Blood Sisters jest dosyć fajny 😛 szczególnie, że mają Bravery 9 od Wózka). Pozwala na kilka dodatkowych opcji taktycznych z udziałem Sisters of Slaughter. Co więcej, batalion zawiera dwa oddziały Heartrenders, które też korzystają z batalionowej zdolności i są zdecydowanie lepsze od Lifetakers do zajmowania znaczników. Wzięcie Cauldron Guard mało by tutaj dało. Szczególnie, że dostałem maila od GW: według nich Slaughter Queen na Cauldronie nie może być częścią battalionu, jeżeli nie ma już w Battalionie Hag Queen na Cauldronie – co zwiększa mi już liczbę dropów do 6. A wzięcie Cauldron Guard da mi tylko w takim zestawieniu dodatkowy Command Point.

Na razie w takim razie to wszystko, jeżeli macie jakieś pytania to piszcie w komentarzach i oczekujcie relacji live z Warhammer World w sobotę od rana. Do usłyszenia!

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*