General’s War: Pruszkowska Masakra II – podsumowanie organizatora

UncleKyoshi/ Marzec 20, 2019/ General's War, Relacje, Turniej Ogólnopolski, Turnieje/ 0 comments

Kolejna Pruszkowska Masakra za nami. Działo się naprawdę dużo. W tym wpisie postaram się podsumować to od strony organizacyjnej i trochę gracza, bo wyjątkowo miałem okazję rozegrać cztery pełnoprawne bitwy!

Wyniki

Zacznijmy jednak od końca. Wyniki! Gratulacje dla wszystkich, którzy brali udział. Było na tyle trudno, że nikt nie zdobył maxa, ale jednocześnie nikt nie zdobył zera. To bardzo dobrze. Kandydatów do wygranej, przed ostatnią rundą, było  co najmniej czterech, więc walka trwała do samego końca. Poniżej udostępniam wyniki a w dołączonym pliku jest pełne zestawienie. wyniki

Co się udało

Rzeczy z których, jako organizator, jestem zadowolony jest naprawdę sporo. Po pierwsze udało się zorganizować naprawdę unikalny event. Zasady tego turnieju tworzyliśmy stopniowo i Wy, gracze, mieliście możliwość aktywnie w tym uczestniczyć. Dzięki temu, mimo naprawdę złożonego rulespacka i rozlicznych FAQ i doprecyzowań, wszystko odbyło się bez większych problemów a sędzia zajmował się tradycyjnie tym, czym zajmuje się sędzia na turniejach AoSa.

Druga rzecz, mocno powiązana z poprzednią to udało się stworzyć więcej niż jeden turniej w universum Age of Sigmar w tym samym czasie. Na stołach obok mieliśmy Underworlds i Championsy. Frekwencja może nie powalała, ale udało się stworzyć zalążek konwentu Sigmarowego jakie mamy szansę oglądać na transmisjach z innych części Świata. Pozostaje pracować dalej i pewnego dnia może i u nas taki event na 140 osób uda się zorganizować.

Kolejna rzecz to Wasze armie, historie, malowanie i generalnie przygotowanie. Pokazuje to tylko jak bardzo zaangażowaliście się w to wydarzenie i ogromnie mnie to cieszy. Wiem, że nie wszyscy z Was są fanami wliczania tej części zabawy do punktacji głównej. Mimo to pokazaliście, że potraficie się zaadoptować do takich warunków i cieszy mnie to podwójnie. Zawsze powtarzam, że po tym poznaje się prawdziwych mistrzów, że są w stanie wygrać w różnych warunkach. I zdanie swoje po tym turnieju podtrzymuję. Wygrali najlepsi.

Ponadto zostaliśmy dostrzeżeni przez osoby kompletnie z poza naszego środowiska. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent miasta Pruszkowa i odwiedził nas wraz z rodziną pierwszego dnia.

Można by wymieniać jeszcze długo, ale pozwolę sobie nadmienić jeszcze jedną rzecz. Bardziej osobistą. Był to pierwszy master w moim życiu, na którym grałem od samego początku i było mi dane rozegrać więcej niż jedną grę. Tu wielki ukłon w kierunku mojego partnera, że wytrzymał moją niekompetencję w tym zakresie oraz podziękowania dla przeciwników.

Co się nie udało

Są też rzeczy, które się nie udały. Mam wrażenie, że nie udało nam się dobrze zbalansować czasu jaki przeznaczyliśmy na gry. To było pewne ryzyko, ale ze względów organizacyjnych ograniczyliśmy się do 3h15min, co i tak sprawiało, że kończyliśmy prawie o 21szej. Konsekwencją tego była sytuacja jaka miała miejsce podczas czwartej. Był to scenariusz Duality of Death gdzie czas gra bardzo dużą rolę.

Tu dochodzimy do drugiej rzeczy jaka się nie udała. Nie udało nam się zareagować na czas w jednej ze spornych sytuacji. Można to analizować i gdybać dlaczego, niemniej – stało się. Jako organizator biorę to na siebie, że do takiej sytuacji dopuściliśmy i za to obie zaangażowane strony oraz pozostałych graczy przepraszam. Pamiętajmy, że jest to tylko gra, która ma być przyjemnością a jeśli czujemy się oszukani to od rozwiązywania spornych sytuacji są sędziowie. Jest to też apel do wszystkich graczy, bo natychmiast zaczęły rozchodzić się plotki o takich, czy innych sytuacjach. Jeżeli nie wezwaliście sędziego to równie dobrze sytuacji nie było.

Ponadto, niezależnie od własnego poczucia krzywdy, nigdy, ale to nigdy, nie wolno obrażać drugiego gracza. Na taką ewentualność kolejny regulamin General’s War będzie już przygotowany. 

Dźwięk na streamingu – nic dodać. Wyszedł zgiełk i hałas. Muszę to jeszcze dopracować.

Co dalej

Po pierwsze będziemy jeszcze publikować sporo materiałów z turnieju jak zdjęcia, wywiady, relacja Video. Musicie uzbroić się w cierpliwość. Na pewno już niebawem kolejna z historii przygotowana przez wyróżniony zespół na turniej. W przyszłym miesiącu można się spodziewać powrotu do AdMechu na Okęciu.

Pozdrawiam serdecznie,

 

Kyoshi

 

 

 

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*