Warcry – jak zacząłem zbierać butelki

Jajan/ Sierpień 13, 2019/ Kampania, Narrative Play, Warcry/ 0 comments

Dla Gloomspite Gitsów nienaruszona butelka jest warta więcej niż naręcze drogich klejnotów albo bardzo ostry nóż. Z powodu braku wiedzy jak wytwarzać te rzadkie skarby dla siebie, groty są zmuszone kraść te, na które tylko wpadną, ponieważ szamani klanów Gloomspite potrzebują nieskończonych dostaw, do których będą mogli przelewać swoje zacierające umysły mikstury czy śmiertelne trucizny. Nieszczęśliwie dla tych, którzy są zamknięci w Eightpoints, dobra butelczana robota jest niezwykle trudna do znalezienia. Ty i Twoi podrzynacze gardeł otrzymaliście misję by zaryzykować wyjście w dzicz w poszukiwaniu tak wielu błyszczących buteleczek jak wiele będziecie wstanie wpakować w swoje rączki.

Od publikacji gry Warcry minęło jeszcze niewiele czasu, a hype jest nadal silny. Niestety, mnie również dopadł… Dlatego złapałem za moje gobliny i stwierdziłem, że rozpocznę z nimi kampanię w trybie Narrative Play z książki do Warcry.

W tym wpisie możesz przeczytać jak powstała moja banda o nazwie Pokers of Sneaky Gits (a nawet o tym skąd wziąłem jej nazwę!).

Pokers of Sneaky Gitz!

Już od momentu kiedy wziąłem w swoje łapska karty do mojej ukochanej armii z AoS (Gloompsite Gits jakby ktoś nie wiedział…) to w moich myślach zaczęło się tłoczyć multum złożeń i kombinacji, w których mógłbym utworzyć swoją bandę. Mam też dzięki temu sporą przewagę nad graczami, którzy zdecydowali się na bandy chaosowe – ja mam dużo modeli już gotowych i baardzo duży wybór kombinacji ułożenia bandy. W przypadku band chaosowych trzeba by kupić przynajmniej dwa pudełka, żeby mieć opcje różnego złożenia modeli.

No więc zabawy początkowo robiłem z kartką i kalkulatorem, a od kiedy GW udostępniło oficjalny builder to przeniosłem się tam. Ostatecznie, na bandę zdecydowałem się na jedną z pierwszych „rozpisek” na 1000 punktów – mam w niej wszystko co bym chciał potestować i się tym pobawić.

Ostatecznie w bandzie wylądowali:
– Boingrot Boss 265p


– Squig Hopper 200p

Hopper jeszcze kończy się malować więc tymczasowo zastąpi go kolega z dłuższym kijkiem 🙂

– 3x Shoota 195p


– 2x Cave Squig 280p


– Squig Herder 45p


Razem: 985 punktów. Co jest ładnym wynikiem jak na Warcry (gdzie bandy czasem kończą 40pkt pod capem, bo nie da się nic więcej wcisnąć). Wydaje mi się, że będzie to dobry start pod późniejsze rozbudowywanie w trakcie kampanii.

Teraz, tak przygotowaną bandę trzeba dostosować do kampanii. W przypadku band chaosowych kampanie można wybrać z dwóch dostępnych, ale w przypadku wszystkich pozostałych band a w tym moich Gits dostępna jest tylko jedna kampania. Bedzie to więc The Bottle Heist! Wstęp do kampanii przetłumaczony przeze mnie przeczytałeś na początku tego artykułu.

Pierwsze losowanie odbyło się przy wyborze historii czy może bardziej specyfiki mojej bandy. Los wskazał Sneaky Backstabbers – moja banda specjalizuje się w poruszaniu się niezauważonym i atakowaniu ze stron, z których przeciwnik się nie spodziewa. Nie dziwota, że to właśnie oni zostali wysłani na misję kolekcjonowania błyszczących buteleczek!

Skoro już wiemy jaka jest historia i o co w tym wszystkim chodzi to przyszedł czas na spersonalizowanie mojej warbandy. Dzięki temu najlepiej wczuwam się w klimat rozgrywek, czuję motywację i powiązanie z postaciami, które prowadzę i w ten sposób zawsze najlepiej się bawię.

Moja banda liczy osiem modeli. Uznałem, że nie wystarcza mi generator imion dostępny w książce, dlatego od razu wszedłem na stronę Realm of Plastic. Ten generator wymaga większej ilości rzutów kostką, ale mam wrażenie, że imiona są bardziej zróżnicowane i naturalne. No i bossa mogę nazwać bardziej epicko!

Zacząłem od Bossa – stwierdziłem, że nadam mu wszystkie możliwe imiona i tytuły a więc chciałem skorzystać ze wszystkich tabel. Równolegle wpisywałem wylosowane części do Varanscribe, żeby nie zapomnieć co dotychczas wylosowałem. Tak oto boss został nazwany: Loonseer Stogpizzle Kunninclaw the Poker of Sneaky Gitz! Niestety Varanscribe ma ograniczoną ilość znaków w nazwie, więc przydomek mojego bossa stał się nazwą mojej bandy. Tak oto Loonseer Stogpizzle Kunninclaw dowodzi bandą Pokers of Sneaky Gitz!

Dodatkowo, już z książki głównej Warcry, wylosowałem background mojego bossa. Okazuje się, że Loonseer Stogpizzle Kunninclaw ma na ciele dziwną narośl w krztałcie grzyba. Loonseer zarzeka się, że to dar od Złego Ksienszyca, jednak sam nie jest do końca przekonany – ukrywa ją pod maską hełmu, w którym rusza do walki.

Losowanie imienia dla Bossa [Kliknij by powiększyć]

Dla Squig Hoppera wybrałem oczywiście mniej epickie imię. Skorzystałem tutaj z tabel dla pierwszego i dla drugiego imienia i tak oto powstał Nazzat Dampbita!

Już jest epicko nie? A lecimy dalej! Dla trzech Shootasów imiona wybrałem tylko z pierwszych dwóch tabelek dla pierwszego imienia. W końcu to tylko przeciętne Gitsy… Strzelcy otrzymali więc imiona Stibnogg, Grakzig oraz Spiznat!

Teraz przyszła kolej na Squigi. Tutaj byłby problem, bo jednak generator przygotowany jest dla gitsów… Ale po krótkim zastanowieniu stwierdziłem, że będę losować z tabel dla drugiego imienia i zobaczę co wyjdzie. Ostatecznie moje Squigi nazywają się Toadgobbla i Snidespitta co uważam za sukces!

Na koniec został Squig Herder. Nie wiedziałem czy chcę, żeby nazywał się w tym samym guście co Gitsy czy jednak coś specjalnego, ale ostatecznie wylosowałem z tabeli pierwszego imienia i jestem z niego zadowolony – Daggaz!

Moja banda ma więc cel – wybraną kampanię oraz powód do wyruszenia w podróż. Otrzymała ona nazwę, a każdy jej członek jest spersonalizowany własnym imieniem. Pokers of Sneaky Gitz są gotowi na swoją pierwszą bitwę w kampanii!

Śledź wpisy na Battlemanii, a niedługo raport z pierwszych bitew!

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*